AKTUALNOŚCI:

„Transplantacja jestem na tak przyłącz się do nas”

04 Grudzień 2014

  W dniu 3.12.2014 r. w naszej szkole odbyła się projekcja p. Małgorzaty Borowskiej- koordynatora akcji „TRANSPLANTACJA JESTEM NA TAK. PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS”. Organizatorami akcji są I Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Patronatem honorowym nad akcją obieli Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz oraz dyrektor samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie – Marian Przylepa.

więcej...

Wycieczka dydaktyczna … w VW MP Polkowice

27 Listopad 2014

 W dniach 20.11.2014 – 22.11.2014 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły z klasy I TPS, II TPS i III TPS wraz z opiekunem Panem Andrzejem Pietrzakiem w ramach projektu unijnego Priorytet IX, Działanie 9.2: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego „Szkoły dobrych umiejętności” działanie - pracownie diagnostyczne, wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do fabryki silników Volkswagena w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Jest to jedna z fabryk silników koncernu Volkswagen. Produkuje się tam wysokoprężne jednostki napędowe o najnowocześniejszej konstrukcji.

więcej...

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

19 Listopad 2014

 W dniu 18.11.2014 roku w ZSTR  Piotrowice odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiło 22 zawodników, w kategorii dziewcząt 18. Po kilku godzinach zaciętych pojedynków najlepsi uczniowie naszej szkoły Pizoń Adrian zajął II miejsce i Nakonieczny Marek III miejsce. Oprócz tych uczniów w kategorii chłopców wystąpił – Styk Karol, w kategorii dziewcząt: Winiarczyk Aleksandra, Zarosińska Aneta, Kulka Ewelina. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników. Pizoń Adrian i Nakonieczny Marek awansowali do zawodów rejonowych.

Galeria zdjęć ...

Turniej tenisa stołowego

16 Listopad 2014

 10.11.2014r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym .

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Aleksandra Winiarczyk - klasa I TIUF

II miejsce  - Ewelina Kulka – klasa II TIUF

II miejsce-  Aneta Zarosińska  - klasa II TIUF

13.11 2014r. odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 16 chłopców z różnych klas. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Adrian Pizoń – klasa IV TI

II miejsce  - Marek Nakonieczny – klasa IV TI

II miejsce-  Karol  Styk – klasa II TI

Gratulujemy i życzymy sukcesów na Powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym 18.11.2014r.

Galeria zdjęć ...

Turniej Piłki Siatkowej o „Bychawską Podkowę”

16 Listopad 2014

 Dnia 11 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o „Bychawską Podkowę”. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Ponieważ piłka siatkowa w naszej szkole cieszy się dużą popularnością  drużyna uczniów naszej szkoły również wzięła udział w tych rozgrywkach, pomimo tego, że był to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w skladzie: Moczybroda Adam, Moczybroda Krzysztof, Augustynowicz Adrian, Augustynowicz Damian, Małek Konrad, Nakonieczny Marek, Pizoń Adrian.

Galeria zdjęć ...

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

15 Listopad 2014
 14 listopada, po raz piąty, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. W tym roku konkurs odbył się po raz pierwszy pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego p. Pawła Pikuli. Udział w nim zgłosiło 33 uczestników z: Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół im. S. Staszica w Wysokiem, Gimnazjum w Tarnawce, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, Gimnazjum Nr 2 im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Niedrzwicy Kościelnej, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Bełżycach, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr . H. Dobrzańskiego w Bychawie(niestety z przyczyn technicznych nie wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie).Konkurs odbył się w dwóch turach :dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl