AKTUALNOŚCI:

Rocznice 2014

30 Wrzesień 2014
 

W niedzielę 28 września 2014 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Burmistrza Bychawy wydarzeniu patriotycznym ,,ROCZNICE 2014’’.

 

 

 

Gmina Bychawa włączyła się w świętowanie rocznic:

100 rocznica wybuchu I wojny światowej

100 lat od wymarszu I Kompanii Kadrowej

75 rocznica napaści Niemiec na Polskę, która zapoczątkowała II wojnę światową

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

70 rocznica zdobycia Monte Casino

70 rocznica powstania warszawskiego

25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Bielak, Adrian Szwałek, Przemysław Zdybel, Patryk Sprawka, Konrad Małek, Damian Babiarz przygotowani przez  pana Andrzeja Pietrzaka.

Święto szkoły 2014

27 Wrzesień 2014
 

,, Serce Twe pełne Ojczyzny po brzegi

 i zapatrzone w czyn śmielszy od marzeń.’’

 

Wrzesień to w naszym szkolnym kalendarzu miesiąc, w którym w sposób szczególny wracamy pamięcią do tych, których już nie ma. Do żołnierzy, partyzantów, którzy poświęcili swoje życie, młodość byśmy mogli cieszyć się dzisiaj wolnością. Jednym z nich jest patron naszej szkoły major Henryk Dobrzański. W okrążeniu pod Anielinem dopełnił się los oddziału majora. Świadkami ostatniej ofiary „Hubala” byli wyłącznie jego wrogowie. Nikt z bliskich mu żołnierzy nie widział jak zginął.
więcej...

Powiatowe biegi uliczne

22 Wrzesień 2014
 W niedzielę 21 września na trasie Moszenki-Bogucin  po raz IV odbyły się Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”.

Impreza ta organizowana jest już po raz czwarty i ma na celu nie tylko promocję zdrowego stylu życia, ale i poznawanie różnych zakątków powiatu lubelskiego

Rywalizacja, którą rozpoczął symbolicznym wystrzałem Starosta Lubelski Paweł Pikula, odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 5 x 700 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast trzecią grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 3,5 kilometra.

Po zaciętej walce sztafeta chłopców ZSZ Nr 1 w Bychawie zajęła I miejsce.

  Galeria zdjęć ...

Oddajemy krew …

19 Wrzesień 2014
 19 września  2014 r. w naszej szkole już po raz kolejny  odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie poboru krwi, krew oddało 27 osób. Zebrano 12,150 l cennego leku. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Trzeba też dodać, że spora część uczniów  pierwszy raz brała udział w tej akcji. Do grona honorowych krwiodawców dołączyły dwie panie nauczycielki: p. Anna Korba i p. Justyna Królak.

więcej...

XVIII biegi przełajowe im Hubala.

19 Wrzesień 2014

 Dnia 18.09.2014r. odbyły się XVIII biegi przełajowe im Hubala.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1.     Katarzyna Pawlas - III TIUF – 2.04

2.     Ewelina Sadło III - TIUF- 2,17

3.     Agata Staszewska - I TIUF – 2,21

4.     Justyna Wieleba - II TIUF – 2,28

5.     Anna Sadło – I TIUF

6.     Aleksandra Kopciewicz – III TIUF

7.     Ewa Sawa – II TIUF

więcej...

W oczekiwaniu na Paryż!!!

17 Wrzesień 2014
 Już naprawdę dzielą nas tylko dni i godziny od wyjazdu na staż zawodowy do Paryża. W dniu 05.10.2014 roku grupa 20 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych uczących się w zawodach technik informatyk oraz technik usług fryzjerskich udaje się na trzytygodniowy pobyt do Francji. Uczniowie wyżej wymienionych kierunków będą mieli niepowtarzalną szansę odbycia stażu w salonach fryzjerskich i firmach informatycznych. Opiekunami ich pobytu będą Panowie: Tomasz Stoczkowski i Janusz Sagan.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl