AKTUALNOŚCI:

Oddajemy krew …

19 Wrzesień 2014
 19 września  2014 r. w naszej szkole już po raz kolejny  odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie poboru krwi, krew oddało 27 osób. Zebrano 12,150 l cennego leku. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Trzeba też dodać, że spora część uczniów  pierwszy raz brała udział w tej akcji. Do grona honorowych krwiodawców dołączyły dwie panie nauczycielki: p. Anna Korba i p. Justyna Królak.

więcej...

XVIII biegi przełajowe im Hubala.

19 Wrzesień 2014

 Dnia 18.09.2014r. odbyły się XVIII biegi przełajowe im Hubala.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1.     Katarzyna Pawlas - III TIUF – 2.04

2.     Ewelina Sadło III - TIUF- 2,17

3.     Agata Staszewska - I TIUF – 2,21

4.     Justyna Wieleba - II TIUF – 2,28

5.     Anna Sadło – I TIUF

6.     Aleksandra Kopciewicz – III TIUF

7.     Ewa Sawa – II TIUF

więcej...

W oczekiwaniu na Paryż!!!

17 Wrzesień 2014
 Już naprawdę dzielą nas tylko dni i godziny od wyjazdu na staż zawodowy do Paryża. W dniu 05.10.2014 roku grupa 20 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych uczących się w zawodach technik informatyk oraz technik usług fryzjerskich udaje się na trzytygodniowy pobyt do Francji. Uczniowie wyżej wymienionych kierunków będą mieli niepowtarzalną szansę odbycia stażu w salonach fryzjerskich i firmach informatycznych. Opiekunami ich pobytu będą Panowie: Tomasz Stoczkowski i Janusz Sagan.
więcej...

Rowerem po zdrowie...

23 Wrzesień 2014
 17.09.2014 r. uczniowie klasy I TIUF wraz z wychowawczynią p. Joanną Mendykowską , pedagogiem p. Januszem Saganem  i przewodnikiem p. Markiem Kuną , wyruszyli na rajd rowerowy „ Żyjmy zdrowo na sportowo” . Celem wyprawy była przede wszystkim integracja uczniów tej klasy, ale także zachęcenie młodzieży  do zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzenie czasu oraz poznanie walorów turystycznych okolic Bychawy .
więcej...

"A jednak się kręci..."

16 Wrzesień 2014

 W dniu 16.09.2014 r. grupa uczniów z klasy III Tps uczestniczyła w 55 „Pokazach z  Fizyki” organizowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech bloków tematycznych. W trakcie tych pokazów można było przyjrzeć się zjawiskom i doświadczeniom z zakresu: „Drgania i fale”, „Temperatura i efekty cieplne”, „A jednak się kręci”, „Przez zabawę do praw fizyki”.

więcej...

Kolejna akcja "Honorowego Dawcy Krwi"

14 Wrzesień 2014
 Dnia 19 września 2014 roku (piątek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl