AKTUALNOŚCI:

Leonardo da Vinci - praktyki zawodowe

31 Październik 2014

  Nie tak dawno informowaliśmy o czekającym nas wyjeździe do Paryża. Dziś już jesteśmy po odbytym stażu zawodowym we Francji. W dniach 05.10.2014 – 25.10.2014 r. grupa 20 uczniów technikum w zawodzie technik informatyk i technik usług fryzjerskich uczestniczyła w 3-tygodniowym stażu zawodowym. Autorem i koordynatorem projektu jest pani Lidia Gruda. Opiekunami stażystów byli wicedyrektor szkoły p. Tomasz Stoczkowski oraz pedagog szkolny p. Janusz Sagan. Staż zagraniczny miał na celu stworzenie możliwości sprawdzenia się na rynku pracy innym niż polski, zdobycia nowych umiejętności zawodowych poszukiwanych na europejskim rynku pracy. Nie mniej ważnym celem była nauka radzenia sobie w różnych sytuacjach, w których trzeba pokonywać bariery językowe, poznanie organizacji i kultury pracy w krajach Unii Europejskiej, kształtowanie kreatywności i przedsiębiorczości.

więcej...

Sportowy Okrągły Stół

31 Październik 2014
   29.10.2014r o godzinie 10.30, w sali informatycznej, odbył się Sportowy Okrągły Stół - debata poświęcona udoskonaleniu zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Wzięło w niej udział 41 uczniów .

Debatę prowadziła koordynator projektu pani Joanna Mendykowska, wspólnie z panią Katarzyną Maciejczyk nauczycielką wychowania fizycznego. W debacie uczestniczył pan dyrektor Jerzy Sprawka, pan Robert Jarzyna- informatyk zajmujący się prowadzeniem bloga; pedagog - Janusz Sagan oraz  pan Robert Skoczylas - informatyk,  który nagrywał przebieg debaty. Zdjęcia wykonywał uczeń Patryk Binduga.

więcej...

V międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

30 Październik 2014

 Dyrekcja, nauczyciele poloniści i bibliotekarze Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie zapraszają  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. 14 listopada o godz.9.30 swoje umiejętności recytatorskie zaprezentują uczniowie gimnazjów, a o 11.30 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Recytacje oceni jury ,które przyzna nagrody i wyróżnienia. W tym roku konkurs odbędzie się pod patronatem Starosty Lubelskiego.


Regulamin konkursu ...
Karta zgłoszenia ...

Ognisko integracyjne

20 Październik 2014

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody wychowankowie internatu wspólnie z wychowawczynią p. Anetą Cieślak zorganizowali ognisko integracyjne. Chłopcy sami przygotowali palenisko i kije, a dziewczęta pysznie przyprawione kiełbaski.

Wszyscy bardzo miło spędzili wieczór przy ognisku, rozmawiając, śmiejąc się i zajadając pieczone kiełbaski.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan dyrektor szkoły Jerzy Sprawka, któremu bardzo smakowała samodzielnie upieczona kiełbaska.

Galeria zdjęć ...

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

20 Październik 2014

 W sobotę 18 października 2014 roku uczniowie klas maturalnych : IV Tim i IV TPS uczestniczyli w 30 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona w jasnogórskiej bazylice.

więcej...

WF z klasą

13 Październik 2014
   W roku szkolnym 2014/15, nasza szkoła przystąpiła do programu „WF z klasą”, który ma na celu poprawę jakości zajęć wychowania fizycznego,  zwiększenie zainteresowania sportem i aktywnością fizyczną oraz promocją zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych. Realizacja programu będzie polegała na wykonaniu dwóch obowiązkowych zadań  SOS – Sportowy Okrągły Stół oraz LAS -Lokalna Akcja Sportowa oraz co najmniej dwóch zadań do wyboru  wg określonego harmonogramu. Zachęcamy do zapoznania się z programem na stronie www.ceo.org.pl  oraz śledzenia bloga naszej szkoły http://blogiceo.nq.pl/hubal/

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl