AKTUALNOŚCI:

Powiatowe biegi uliczne

22 Wrzesień 2014
 W niedzielę 21 września na trasie Moszenki-Bogucin  po raz IV odbyły się Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”.

Impreza ta organizowana jest już po raz czwarty i ma na celu nie tylko promocję zdrowego stylu życia, ale i poznawanie różnych zakątków powiatu lubelskiego

Rywalizacja, którą rozpoczął symbolicznym wystrzałem Starosta Lubelski Paweł Pikula, odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 5 x 700 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast trzecią grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 3,5 kilometra.

Po zaciętej walce sztafeta chłopców ZSZ Nr 1 w Bychawie zajęła I miejsce.

  Galeria zdjęć ...

Oddajemy krew …

19 Wrzesień 2014
 19 września  2014 r. w naszej szkole już po raz kolejny  odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie poboru krwi, krew oddało 27 osób. Zebrano 12,150 l cennego leku. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Trzeba też dodać, że spora część uczniów  pierwszy raz brała udział w tej akcji. Do grona honorowych krwiodawców dołączyły dwie panie nauczycielki: p. Anna Korba i p. Justyna Królak.

więcej...

XVIII biegi przełajowe im Hubala.

19 Wrzesień 2014

 Dnia 18.09.2014r. odbyły się XVIII biegi przełajowe im Hubala.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1.     Katarzyna Pawlas - III TIUF – 2.04

2.     Ewelina Sadło III - TIUF- 2,17

3.     Agata Staszewska - I TIUF – 2,21

4.     Justyna Wieleba - II TIUF – 2,28

5.     Anna Sadło – I TIUF

6.     Aleksandra Kopciewicz – III TIUF

7.     Ewa Sawa – II TIUF

więcej...

W oczekiwaniu na Paryż!!!

17 Wrzesień 2014
 Już naprawdę dzielą nas tylko dni i godziny od wyjazdu na staż zawodowy do Paryża. W dniu 05.10.2014 roku grupa 20 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych uczących się w zawodach technik informatyk oraz technik usług fryzjerskich udaje się na trzytygodniowy pobyt do Francji. Uczniowie wyżej wymienionych kierunków będą mieli niepowtarzalną szansę odbycia stażu w salonach fryzjerskich i firmach informatycznych. Opiekunami ich pobytu będą Panowie: Tomasz Stoczkowski i Janusz Sagan.
więcej...

Rowerem po zdrowie...

23 Wrzesień 2014
 17.09.2014 r. uczniowie klasy I TIUF wraz z wychowawczynią p. Joanną Mendykowską , pedagogiem p. Januszem Saganem  i przewodnikiem p. Markiem Kuną , wyruszyli na rajd rowerowy „ Żyjmy zdrowo na sportowo” . Celem wyprawy była przede wszystkim integracja uczniów tej klasy, ale także zachęcenie młodzieży  do zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzenie czasu oraz poznanie walorów turystycznych okolic Bychawy .
więcej...

"A jednak się kręci..."

16 Wrzesień 2014

 W dniu 16.09.2014 r. grupa uczniów z klasy III Tps uczestniczyła w 55 „Pokazach z  Fizyki” organizowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech bloków tematycznych. W trakcie tych pokazów można było przyjrzeć się zjawiskom i doświadczeniom z zakresu: „Drgania i fale”, „Temperatura i efekty cieplne”, „A jednak się kręci”, „Przez zabawę do praw fizyki”.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl