AKTUALNOŚCI:

X Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

23 Listopad 2019
 22 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się X międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem :” Żadne miejsce nie powinno być milsze dla ciebie od Ojczyzny” Po raz kolejny odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego i Burmistrza Bychawy.
Wzięło w nim udział 34 uczestników -18 ze szkół podstawowych i 16 ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Swój udział w konkursie zgłosiło 13 szkół:
Szkoła Podstawowej w Bychawie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rodzimy Rohlandów w Żabiej Woli
Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
Szkoła Podstawowa im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach
Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Prawiednikach
Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej
Szkoła Podstawowa im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej
Szkoła Podstawowa w Skrzynicach
 
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa  w Piotrowicach
Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
Liceum Ogólnokształcące w Turobinie
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie

Recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych :szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

 
więcej...

Dzień Niepodległości

14 Listopad 2019

"Sztuką jest umierać dla Ojczyzny,
ale największą sztuką jest
dobrze żyć dla niej."

 13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Święto Niepodległości jest szczególnym dniem dla Polaków. W tym dniu Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. 11 listopada skłania nas do refleksji nad patriotyzmem. Musimy pamiętać, że patriotą jest się nie tylko podczas zagrożeń, ale jest się nim także, na co dzień, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski a także kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach.


Uroczystość tą przygotowali uczniowie klasy III TI/TUF Golan Michał, Kryk Michał, Nawłatyna Krzysztof, Piędzia Konrad, Pałka Michal, Milanowski Bartłomiej, Jaworska Aleksandra, Mełgieś Magdalena, Mączka Agata, Staszewska Kinga wspólnie z wychowawczynią p. Barbarą Długoszek. Gościnnie wsparli ich koledzy i  koleżanki z klasy IV TPS Jakub Sadło,  I TUF Moczybroda Magdalena, Wojtyła Ewelina, Kosidlak Martuna oraz I Tps Otylia Grobelna. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Andrzej Pietrzak. Dekoracja - p. Joanna Mendykowska.


 Galeria zdjęć - szkoła ...
Galeria zdjęć - gmina ...

Polska - Hiszpania

13 Listopad 2019
 We wtorkowe po południe grupa uczniów z klasy I TPS, II Ti, I Ti wraz z nauczycielami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską , udała się na Arenę Lublin aby dopingować reprezentację Polski kobiet w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpani. Dla naszej drużyny był to niewątpliwie jeden z najważniejszych meczy roku z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Co prawda zabrakło bramek, ale nie kibiców.

Gramy dla Niepodległej

12 Listopad 2019
 "Gramy dla Niepodległej". Tym hasłem kierowaliśmy się podczas turnieju piłki siatkowej, który odbył się 10 listopada w ZS im. ks. A Kwiatowskiego w Bychawie. Wszyscy uczestnicy w ten sposób chcieli na sportowo uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu to nie zwycięstwo było ważne, lecz idea,  dla której wszyscy wspólnie się spotkali. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Pyc Maciej, Budzyński Kacper, Kowalik Karol, Skowronek Adrian, Gajor Łukasz, Grzegorczyk Jakub, Saganowski Jacek. Turniej przebiegał pod patronatem Burmistrza Bychawy.

Galeria zdjęć ...

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowym

25 Październik 2019
 24 października 2019r w ZSTR w Piotrowicach, odbyła się Powiatowa Licealiada w drużynowym tenisie stołowym  dziewcząt i chłopców.
W kategorii chłopców w zawodach wzięło udział 6 drużyn (ZS Bychawa, ZSZ Nr 1 Bychawa, ZSTR  Piotrowice,  ZSO  Niemce, ZSR Pszczela Wola, ZS Bełżyce), które rozegrały  turniej systemem pucharowym do dwóch przegranych. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiło  5 drużyn, które rozegrały turniej systemem „ każdy z każdym”. Mecze rozegrano do trzech wygranych punktów. Najpierw single, następnie debel,  w przypadku, gdy wynik nie był jeszcze rozstrzygnięty, rozgrywano ponownie single. 
Reprezentacja chłopców ZSZ Nr 1 im. mjra Henryka Dobrzańskiego w Bychawie zajęła II miejsce,  a  drużyna dziewcząt III miejsce w powiecie.  Nasze zespoły  wystąpiły w składzie: (dziewczęta) Ewelina Wojtyła -  I TUFV, Julia Choińska - I TUFV, Weronika Kowalczyk - III TPS  ( rezerwowa) oraz (chłopcy): Szymon Rzucidło - IITI,  Jakub Ciemięs  - II TI i Adamiak Dawid -  I TPSV.
 
Klasyfikacja końcowa -  kategoria chłopców:
I miejsce: ZS Bełżyce
II miejsce: ZSZ Nr 1 Bychawa
III miejsce: ZSO  Niemce
 
Klasyfikacja końcowa -  kategoria dziewcząt:
I miejsce: ZSTR  Piotrowice
II miejsce: ZS  Bychawa
III miejsce: ZSZ Nr 1 Bychawa

Galeria zdjęć...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl