AKTUALNOŚCI:

Transplantacja

14 Marzec 2015

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział dniu 4 marca 2015r. w auli Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w podsumowaniu II edycji  akcji „Transplantacja – jestem na tak. Przyłącz się do Nas” zorganizowanej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez I Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza oraz Dyrektora Naczelnego SPSK nr 4 w Lublinie Mariana Przylepy, w której udział wzięły 24 szkoły z województwa lubelskiego.

   Podsumowanie działań przedstawiła pani Izabela Harasymiak-Krzyżanowska – koordynator akcji. Na spotkaniu pokazane były występy teatralne i wokalne, uczniowie recytowali wiersze. Zaprezentowane były transparenty  wykonane przez uczniów z autorskimi hasłami promującymi transplantację.

Galeria zdjęć ...

Pamiętaj bądź EKO !!!

11 Marzec 2015
 W związku ze zbliżającym się międzynarodowym „DNIEM ZIEMI 2015” nasza szkoła włączyła się do aktywnego uczestnictwa w IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”. Celem tej akcji jest zbiórka zużytych lub uszkodzonych telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad akcją objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
więcej...

Gminne eliminacje OTWP …

05 Marzec 2015
 Ponad 50 uczniów stanęło do rywalizacji w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Po zaciętym boju, w eliminacjach powiatowych Gminę i Miasto Bychawa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentował będzie – Arkadiusz Paluch – uczeń klasy I Tps.
więcej...

Konferencja "CheckIT"

04 Marzec 2015
 Dnia 03.03.2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w konferencji „CheckIT” organizowanej w ramach Lubelskiej Wyżyny IT. W ramach konferencji odbyły się warsztaty pisania aplikacji, tworzenia prostych gier i filmów animowanych. Do tego spotkania poświęcone drukowi 3D i temu, jak zaprogramować inteligentny dom. Uczniowie uczestniczyli w konferencjach m.in. „Od Turbo Pacsala do Seatle”, Jak zrobić film animowany?”, „Zróbmy sobie grę”, „Put the fun back to QA”, „Inteligentny dom to nie science fiction!”, „Bezpieczeństwo w sieci, czyli co Facebook, Google i inni wiedzą o tobie”, „Roboty mobilne jako pasja dla każdego – łazik marsjański Orion”. Mogliśmy także odwiedzić strefę gier i pograć zarówno w najnowsze produkcje typu Fifa 15, ale także te już zapomniane jak np. „Tank”, „Contra” itp. Widzieliśmy także Drony, roboty budowane z klocków LEGO i inne.

Galeria zdjęć ...

XVIII Mistrzostwa Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego w Lublinie

03 Marzec 2015
 Dziewczęta kształcące się na kierunku Technik usług fryzjerskich wspólnie z panią Beatą Drążek w dniu 1 marca 2015 roku uczestniczyły w XVIII Mistrzostwach Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego w Lublinie, które zostały zorganizowane przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Eliminacje szkolne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

01 Marzec 2015
 Dnia 27 lutego 2015 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom". Jak co roku chętnych uczniów nie brakowało. Do konkursu zgłosiło się 48 osób, ale ostatecznie przystąpiło 36 uczniów. Szkolnym organizatorem turnieju był pedagog szkolny Janusz Sagan. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie zasad bezpieczeństwa w życiu naszego lokalnego społeczeństwa poprzez upowszechnianie wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii i znajomości zasad ratownictwa.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl