AKTUALNOŚCI:

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”

01 Maj 2014

 W dniu 29.04.2014r. uczniowie naszej szkoły: Binduga Patryk, Kuna Justyna, Małek Konrad i Zdybel Przemysław wzięli udział w międzyszkolnym konkursie poezji religijnej. Organizatorami konkursu były panie: Agnieszka Wójcik, Ewa Dobosz oraz Anna Zgierska ze szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej GIMNAZJUM Nr 1 w Niemcach. Justyna oraz Przemek zajęli III miejsce w konkursie natomiast Patryk i Konrad otrzymali wyróżnienia. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowywały uczniów panie Anna Prajsnar i Anna Pikul.

Dzień otwarty

30 Kwiecień 2014
 30 kwietnia 2014 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE: pod hasłem AZYMUT- HUBAL. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja szkoły wśród gimnazjalistów oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 na rok szkolny 2014/2015.
więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 Kwiecień 2014

Witaj, majowa jutrzenko
świeć naszej polskiej krainie
uczcimy ciebie piosenką
która w całej Polsce słynie.

3 Maja - cóż to za data? Dlaczego czcimy 3 Maja? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy II Tps prezentując uroczysty apel w dniu 29.04.2014 roku. W tym roku mija  223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie, wraz z panami Januszem Saganem i Andrzejem Pietrzakiem, przygotowali program słowno – muzyczny „Niech każdy miłość własną – kraju miłości poświęci!"..

więcej...

Rocznica śmierci majora Hubala

30 Kwiecień 2014

Poległ major Hubal, żyje o nim pieśń.

Hubalowa legendo, nieś się z wiatrem, nieś!

W naszym kalendarzu szkolnych uroczystości, data 30.04.2014 roku jest  datą bardzo ważną. 30 kwietnia 1940 roku w zagajniku koło Anielina zginął nasz Patron mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Zadawał on wrogowi ciężkie straty, ośmieszał go wychodząc z wszelakich okrążeń i obław.

więcej...

Dyrektorzy szkół z wizytą w Niemczech

30 Kwiecień 2014
 Pan  dyrektor Jerzy Sprawka w dniach 11– 18.04.2014 uczestniczył w wyjeździe do Niemiec. Był on uczestnikiem projektu mobilności w ramach programu Leonardo da Vinci III „Kwalifikacje na europejskim rynku pracy” zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.
więcej...

Zaprojektuj mebel do biblioteki - konkurs

30 Kwiecień 2014
 Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie ogłasza konkurs na mebel do biblioteki .Należy narysować, namalować, wyciąć, wyrzeźbić, wykleić lub w inny dowolny sposób przedstawić do oceny internautów i jury projekt mebla, który uczestnik konkursu chętnie zobaczyłby w bibliotece. Prace wraz z informacją o autorze i sposobem kontaktowania się z nim należy przynieść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie lub przysłać na jej adres: biblioteka.bychawa@gmail.com; ul. Piłsudskiego 34, 23-100 Bychawa. Termin  zgłaszania prac upływa 16 maja 2014.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl