AKTUALNOŚCI:

Przeciw przemocy w rodzinie i szkole …

15 Czerwiec 2015
 Z początkiem roku szkolnego 2015 nasza szkoła zgłosiła akces do udziału w realizacji „Powiatowego programu profilaktycznego w zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą w rodzinie na lata 2014-2017”. Pierwszym rezultatem była specjalna broszura z informacjami o formach pomocy oraz instytucjach oferujących takie wsparcie w powiecie lubelskim.
więcej...

Festyn sportowo – rekreacyjny i I Międzyszkolny Turniej Ringo

08 Czerwiec 2015

 2.06.2015r odbył się w naszej szkole festyn sportowo – rekreacyjny, którego celem było:

  • propagowanie zdrowego stylu życia, wśród społeczności szkolnej i lokalnej
  • integracja klasy poprzez współdziałanie w grupie w rywalizacji o tytuł  Najbardziej usportowionej klasy Dnia Sportu Szkolnego  2015na wesoło ;
  • popularyzacja ringo polskiej gry sportowej dla wszystkich;
  • propagowanie rekreacyjnych form spędzania czasu i dobra zabawa w grze fair play.

 Ze względów organizacyjnych festyn podzieliliśmy na dwie części: pierwsza część – rekreacyjna przeznaczona była przede wszystkim dla wychowawców i ich klas, dla nauczycieli i pracowników szkoły.

II część to I Międzyszkolny Turniej Ringo.
 

więcej...

Wydanie specjalne "Hubalnews"

25 Maj 2015
 Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej szkolnej gazety "Hubalnews".

Hubalnews

"IT Hubal"

21 Maj 2015
 Dnia 21 maja 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr im. mjr. Henryka Dobrzańskiego odbył się I konkurs wiedzy informatycznej „IT HUBAL”.

Była to pierwsza edycja tego konkursu. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – składającej się z 20 pytań testowych z jedną prawidłową odpowiedzią oraz praktycznej – składającej się z 15 zadań praktycznych z zakresu obsługi i konfiguracji systemu Windows oraz pakietu Microsoft Office w szczególności Word, Excel i Power Point.

więcej...

Targi edukacyjne w Gimnazjium Nr1

20 Maj 2015
 19 maja 2015 roku przedstawiciele naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Gimnazjum Nr 1 im Obrońców Ojczyzny i wzięli udział w Targach Edukacyjnych. W nowatorski sposób zaprezentowali naszą ofertę edukacyjną. Na stoisku szkolnym można było zapoznać się z kierunkami kształcenia, otrzymać ulotkę i  gazetkę szkolną ,,HUBALnews”. Gimnazjaliści mogli porozmawiać z nauczycielami, uczniami i uzyskać szczegółowe informacje o szkole.
więcej...

Zdrowe odżywianie

19 Maj 2015

 W ramach programu WF z klasą w II półroczu realizowaliśmy  II obowiązkowe zadanie do wyboru, które  dotyczyło   zdrowego odżywiania. 

W marcu odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną dotyczące zasad zdrowego żywienia i piramidy zdrowia. Wychowawcy również przeprowadzili cykl zajęć  z tej dziedziny podczas godzin z wychowawcą.  W kwietniu zachęcaliśmy całą społeczność szkolną do jedzenia jabłek dla zdrowia. 18.05.2015r odbyła się impreza podsumowująca te wszystkie nasze działania pod hasłem Odżywiajmy się zdrowo”. 
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl