AKTUALNOŚCI:

Modernizacja parkietu na sali gimnastycznej

02 Kwiecień 2015

 W listopadzie 2014r. w naszej szkole rozpoczęła się modernizacja sali gimnastycznej związana z wymianą parkietu. Prace remontowe spowodowały wyłączenie sali gimnastycznej jak się okazało na dość długi czas. Warto było jednak czekać. Nowy parkiet na sali sprawił, że jest czysto, jasno i przyjemnie, a co najważniejsze został wyeliminowany nieprzyjemny zapach, którym przenikały ubrania przebywających na sali. Tym samym zrealizowaliśmy jeden z postulatów, który był najczęściej zgłaszany przez młodzież  podczas  debaty dotyczącej wychowania fizycznego – Sportowego Okrągłego Stołu.

więcej...

Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

01 Kwiecień 2015
 W Wielką Środę, 01.04.2015 r. społeczność naszej szkoły została zaproszona na nietypowe nabożeństwo - Drogę Krzyżową, której myślą przewodnią były słowa „ZBAWIENIE PRZYSZŁO PRZEZ KRZYŻ”. Szkolna Droga Krzyżowa odbyła się w wigilię 10-tej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, więc tym samym szkolną uroczystość dedykowano Jego pamięci, pod hasłem „Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II”. Całą uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod opieką swojego opiekuna – pedagoga szkolnego p. Janusza Sagana.
więcej...

Eliminacje powiatowe OTWP …

27 Marzec 2015

 W dniu 26 marca 2015 roku w 10:00 w siedzibie Komendy Miejskiej PSP Lublinie przy ul. Szczerbowskiego odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na eliminacje powiatowe, zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Arkadiusz Paluch. W wyniku przeprowadzonego testu pisemnego zajął on II miejsce.

   Arkowi gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznych eliminacjach  

więcej...

Zawody siłowe

27 Marzec 2015

 20.03.2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy zawody siłowe, których celem była popularyzacja sportów siłowych wśród społeczności szkolnej, a przez to propagowanie aktywnego uprawiania różnych form aktywności. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: wyciskanie  sztangi, siłowanie na rękę i pompki.

więcej...

Odżywiajmy się zdrowo

27 Marzec 2015

 W II półroczu w ramach programu „WF z klasą” zaplanowaliśmy cykl działań dotyczących zdrowego odżywiania. 

Pierwszym było zorganizowanie spotkania z pielęgniarką w dniu 20.03.2015r, która przedstawiła zasady zdrowego odżywiania, omówiła znaczenie pierwszego śniadania dla młodego organizmu oraz zwróciła uwagę na związek aktywności fizycznej i racjonalnego żywienia dla zdrowia. 
więcej...

Bychawa dla Kornelii. Koncert charytatywny.

21 Marzec 2015
 Dnia 5.03.2015r. uczennice naszej szkoły z klas II i III TI/TUF: Magdalena Milanowska, Aleksandra Kopciewicz, Edyta Mączka, Sylwia Szubartowska i Ewa Sawa wraz z opiekunem panią Joanną Mendykowską , wzięły udział w koncercie charytatywnym, podczas którego zbierano pieniądze na operację dla chorej Kornelii Sowiło. Uczennice wykonały układ tańca współczesnego z tkaninami, dostarczając wielu miłych wrażeń zgromadzonej na sali publiczności.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl