AKTUALNOŚCI:

„Bądź na fali – oddaj krew!”

14 Marzec 2015
 Pod hasłem „Bądź na fali – oddaj krew!”, w dniu 13 marca 2015 r. przeprowadziliśmy kolejną, trzecią już w tym roku szkolnym, akcję honorowego oddawania krwi. Koordynatorem akcji był Pan Janusz Sagan – pedagog szkolny we współpracy z samorządem szkolnym. W akcji uczestniczyło 41osób.
więcej...

Transplantacja

14 Marzec 2015

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział dniu 4 marca 2015r. w auli Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w podsumowaniu II edycji  akcji „Transplantacja – jestem na tak. Przyłącz się do Nas” zorganizowanej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez I Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza oraz Dyrektora Naczelnego SPSK nr 4 w Lublinie Mariana Przylepy, w której udział wzięły 24 szkoły z województwa lubelskiego.

   Podsumowanie działań przedstawiła pani Izabela Harasymiak-Krzyżanowska – koordynator akcji. Na spotkaniu pokazane były występy teatralne i wokalne, uczniowie recytowali wiersze. Zaprezentowane były transparenty  wykonane przez uczniów z autorskimi hasłami promującymi transplantację.

Galeria zdjęć ...

Pamiętaj bądź EKO !!!

11 Marzec 2015
 W związku ze zbliżającym się międzynarodowym „DNIEM ZIEMI 2015” nasza szkoła włączyła się do aktywnego uczestnictwa w IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”. Celem tej akcji jest zbiórka zużytych lub uszkodzonych telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad akcją objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
więcej...

Gminne eliminacje OTWP …

05 Marzec 2015
 Ponad 50 uczniów stanęło do rywalizacji w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Po zaciętym boju, w eliminacjach powiatowych Gminę i Miasto Bychawa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentował będzie – Arkadiusz Paluch – uczeń klasy I Tps.
więcej...

Konferencja "CheckIT"

04 Marzec 2015
 Dnia 03.03.2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w konferencji „CheckIT” organizowanej w ramach Lubelskiej Wyżyny IT. W ramach konferencji odbyły się warsztaty pisania aplikacji, tworzenia prostych gier i filmów animowanych. Do tego spotkania poświęcone drukowi 3D i temu, jak zaprogramować inteligentny dom. Uczniowie uczestniczyli w konferencjach m.in. „Od Turbo Pacsala do Seatle”, Jak zrobić film animowany?”, „Zróbmy sobie grę”, „Put the fun back to QA”, „Inteligentny dom to nie science fiction!”, „Bezpieczeństwo w sieci, czyli co Facebook, Google i inni wiedzą o tobie”, „Roboty mobilne jako pasja dla każdego – łazik marsjański Orion”. Mogliśmy także odwiedzić strefę gier i pograć zarówno w najnowsze produkcje typu Fifa 15, ale także te już zapomniane jak np. „Tank”, „Contra” itp. Widzieliśmy także Drony, roboty budowane z klocków LEGO i inne.

Galeria zdjęć ...

XVIII Mistrzostwa Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego w Lublinie

03 Marzec 2015
 Dziewczęta kształcące się na kierunku Technik usług fryzjerskich wspólnie z panią Beatą Drążek w dniu 1 marca 2015 roku uczestniczyły w XVIII Mistrzostwach Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego w Lublinie, które zostały zorganizowane przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl