AKTUALNOŚCI:

Kolejna akcja

23 Wrzesień 2015
 We wtorek  22 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole AKCJA KRWIODAWSTWA.  Uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Podzielili się tym, co najcenniejsze, cząstką swojego życia - krwią. Tradycyjnie akcję przeprowadziła ekipa wyjazdowa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłócania procesu dydaktycznego szkoły, a postawa i zaangażowanie uczniów spotkało się z uznaniem społeczności szkolnej i ekipy medycznej. Ekipa wyjazdowa, do pobierania krwi przyjechała przed godziną 9.00. Już wtedy utworzyła się kolejka. Wszystko jednak odbywało się w niezwykłym porządku - bez chaosu, niepotrzebnych przestojów i z wielką kulturą osobistą. Każdy wiedział po co przyszedł.
więcej...

„Włoskie staże uczniów z Bychawy”

20 Wrzesień 2015
 Dnia 18 września odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie projektu Erasmus+ „Włoskie staże uczniów z Bychawy”.  Na spotkaniu obecni byli wszyscy uczniowie chcący uczestniczyć w 3-tygogniwych stażach we Włoszech. Uczniowie zostali zapoznani m.in. z celami projektu, zasadami rekrutacji, terminami wyjazdów, miejscem zakwaterowania oraz odbywania praktyk. W czasie wolnych weekendów uczestnicy projektu będą mogli także zwiedzić m.in. Rzym, Asyż, Piacenzę. Po spotkaniu uczniowie otrzymali ankiety do wypełnienia przez nich samych, rodziców, wychowawcę oraz pedagoga w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Galeria zdjęć ...

Zawodowcy górą!!!

16 Wrzesień 2015
 Już od czerwca ubiegłego roku uczniowie klasy II i III technikum zgodnie z nową podstawą programową zdają kwalifikacje zawodowe w zawodach: technik informatyk, technik pojazdów samochodowcych, technik usług fryzjerskich. Warunkiem uzyskania danej kwalifikacji jest osiągniecie minimum 75% punktów na etapie praktycznym i 50% na etapie teoretycznym. Wyniki poszczególnych egzaminów przedstawiają się bardzo dobrze: egzamin praktyczny - w granicach 100% zdawalności, teoretyczny troszkę gorzej, ale też nieźle.
więcej...

Kolejna akcja "Honorowego Dawcy Krwi"

14 Wrzesień 2015
 Dnia 22 września 2015 roku (wtorek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.

Narodowe Czytanie „Lalki” B. Prusa

06 Wrzesień 2015
 5 września 2015 roku odbyła się 4  edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Akcję zainicjował prezydent Bronisław Komorowski w 2012 r. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości .Uczniowie naszej szkoły, po raz drugi ,włączyli się do akcji. W tym roku  klasy trzecie i czwarte technikum przygotowały informacje na temat twórczości Bolesława Prusa i czytały wybrane przez siebie fragmenty „Lalki”.

ERASMUS+ „WŁOSKIE STAŻE UCZNIÓW Z BYCHAWY”

05 Wrzesień 2015
 
W ramach programu ERASMUS+ „WŁOSKIE STAŻE UCZNIÓW Z BYCHAWY”, 48 uczniów naszej szkoły z klas technikum o specjalnościach: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik usług fryzjerskich, wyjedzie na 3-tygodniowe staże zawodowe do Włoch.
Cele naszego projektu to nabycie przez jego uczestników, dzięki odbyciu zagranicznych staży,  nowych kwalifikacji zawodowych, językowych – zgodnych z oczekiwaniami lokalnych i regionalnych przedsiębiorców, oraz kompetencji osobistych.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl