AKTUALNOŚCI:

„Pamięci nie da się zgładzić”

15 Kwiecień 2015
  15.04.2014 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy mordu w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku. Montaż słowno – muzyczny, połączony z prezentacją multimedialną przygotowała klasa II TPS, z wychowawczynią panią Katarzyną Maciejczyk. Piękna sceneria i patriotyczne teksty pozwoliły naszej społeczności na chwile refleksji i zadumy nad losem polskich oficerów  w czasie II wojny światowej w Katyniu oraz nad tragedią elity polskiej 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

„I tylko pamięć została

Po tej katyńskiej nocy...

Pamięć nie dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy.

I woła sprawiedliwość,

I prawdę po świecie niesie...

Prawdę o jeńców tysiącach

Zgładzonych w katyńskim lesie”

Galeria zdjęć ...

Certyfikat Szkoła Innowacji 2015

13 Kwiecień 2015

  9 kwietnia 2015 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów Szkoła Innowacji. Otrzymały je szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego, które wzięły udział w trzeciej edycji Projektu Certyfikacji Szkół Szkoła Innowacji i Konkursie Lider Innowacji organizowanym przez  tę właśnie uczelnię.

więcej...

Targi Motor Show 2015 – Poznań

13 Kwiecień 2015

  W Poznaniu w dniach 10-12 kwietnia 2015 roku odbyły się targi Motor Show 2015. Te dni, już od kilku lat fani motoryzacji obowiązkowo rezerwują sobie w kalendarzach. Nie inaczej było również w naszym przypadku, gdyż wśród zwiedzających była dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Andrzejem Pietrzakiem i Januszem Saganem. Uczniowie to uczestnicy projektu „Szkoły dobrych umiejętności”, biorący udział w zajęciach specjalistycznych – szkolne pracownie diagnostyczne.

   Motor Show to połączenie czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego i truck oraz wiele atrakcji towarzyszących, każdemu z nich.
więcej...

Ja czytam. A Ty?

10 Kwiecień 2015

  Nasza szkoła przystąpiła do kampanii Ja czytam organizowanej przez Wydawnictwo Operon. 13 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie naszego szkolnego  Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Celem kampanii jest rozwijanie kompetencji czytania w sposób niekonwencjonalny i nieschematyczny. Idea Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych nawiązuje formą do Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Kampania została objęta patronatem Minister Edukacji Narodowej. Spotkania uczestników klubu będą odbywały się raz w miesiącu.

więcej...

Modernizacja parkietu na sali gimnastycznej

02 Kwiecień 2015

 W listopadzie 2014r. w naszej szkole rozpoczęła się modernizacja sali gimnastycznej związana z wymianą parkietu. Prace remontowe spowodowały wyłączenie sali gimnastycznej jak się okazało na dość długi czas. Warto było jednak czekać. Nowy parkiet na sali sprawił, że jest czysto, jasno i przyjemnie, a co najważniejsze został wyeliminowany nieprzyjemny zapach, którym przenikały ubrania przebywających na sali. Tym samym zrealizowaliśmy jeden z postulatów, który był najczęściej zgłaszany przez młodzież  podczas  debaty dotyczącej wychowania fizycznego – Sportowego Okrągłego Stołu.

więcej...

Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II

01 Kwiecień 2015
 W Wielką Środę, 01.04.2015 r. społeczność naszej szkoły została zaproszona na nietypowe nabożeństwo - Drogę Krzyżową, której myślą przewodnią były słowa „ZBAWIENIE PRZYSZŁO PRZEZ KRZYŻ”. Szkolna Droga Krzyżowa odbyła się w wigilię 10-tej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, więc tym samym szkolną uroczystość dedykowano Jego pamięci, pod hasłem „Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II”. Całą uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod opieką swojego opiekuna – pedagoga szkolnego p. Janusza Sagana.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl