AKTUALNOŚCI:

Spotkanie integracyjne w internacie

08 Październik 2015

 W dniu 07.10.2015 w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie integracyjne uczniów mieszkających w internacie z goszczącymi w naszej szkole studentami Marco Aulino z Włoch oraz Ghassen Ckabchoub z Tunezji. Spotkanie przygotowała Pani Aneta Cieślak wychowawczyni internatu.

Galeria zdjęć ...

Pracownia fryzjerska

06 Październik 2015

 W ZSZ Nr1 w Bychawie funkcjonuje pracownia fryzjerska, która została wyposażona przy współpracy z firmą POLWELL Tomasz Mazurek – FALE LOKI KOKI.

więcej...

Zwycięstwo sztafety chłopców w V Powiatowych Biegach Ulicznych

05 Październik 2015

  W niedzielę 4 października na nowo wyremontowanym odcinku drogi Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów, odbyła się już V edycja Powiatowych Biegów Ulicznych. Znakomicie zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły, którzy zdecydowanie wygrali  rywalizację biegaczy. Złote medale otrzymali:

Wereski Przemysław, Rubaj Grzegorz, Moczybroda Krzysztof, Błaszczak Kamil, Dębski Jakub i Katarzyna Maciejczyk – opiekun drużyny chłopców. W sztafetowych Biegach ulicznych wzięła udział również reprezentacja dziewcząt w składzie: Pawlas Katarzyna, Bartyska Samanta, Sadło Ewelina, Milanowska Magdalena, Sawa Ewa, Goś Patrycja, Sadło Anna wraz z opiekunem Joanną Mendykowską.

Galeria zdjęć ...

"Majorze Hubalu My młodzi..."

03 Październik 2015

 „Majorze Hubalu

My młodzi z nadzieją tutaj stoimy

Będziemy tu zawsze przychodzić

Przysięgę legendzie złożymy …”

Już po raz dwudziesty siódmy, w dniu 02.10.2015 roku, w murach naszej szkoły zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

   Major Henryk Dobrzański, Patron naszej szkoły - to człowiek wybitny i niezwykły. Tak, jak każdy z nas miał swoje życiowe plany, marzenia, pasje. Wartością nadrzędną była dla niego Ojczyzna  i to właśnie dla Niej gotów był wyrzec się wszystkiego i stanąć do walki w jej obronie. Przysięgał, że broni nie złoży, munduru nie zdejmie i słowa dotrzymał.

   Pierwszy partyzant Rzeczpospolitej, "szalony major", jak nazywali Go Niemcy, nadal żyje w legendzie. My młodzi wracamy każdego roku  do tych tragicznych wydarzeń, aby przybliżyć postać majora i historię Jego oddziału, kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły.

więcej...

Danie dla Mola

29 Wrzesień 2015
 ,,Prowincja może być miejscem magicznym, pełnym wydarzeń i emocji, w którym po prostu chce się żyć, a nie tylko gniazdem ludzi o małomiasteczkowych poglądach ciekawskich i skupionych bardziej na życiu innych niż swoim. Miejscem, w którym tętni normalne życie, zgodnie z przemianami tego świata, pokornie poddanym porom roku, biegnącym czasem może trochę wolniej, spokojniej, bez korków na ulicach i laptopów na kawiarnianych stolikach… Nad którym świecą te same gwiazdy, to samo słońce, rozkwitają te same kwiaty, brodzą w błękicie te same chmury…”
Katarzyna Enerlich - ,,Prowincja pełna gwiazd”


W piątek 25 września 2015 roku w restauracji „U Saszy” nad Zalewem Podzamcze odbyła się XVIII edycja ,,Dania dla Mola - prowincja pełna smaków’’, w której wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Przygotowane przez nas „Hubalowe ciasteczka”(amoniaczki i pierniczki) wszystkim przypomniały smaki dzieciństwa. Gościem honorowym tego literacko-kulinarnego spotkania była pisarka, dziennikarka, blogerka – Katarzyna Enerlich (autorka m.in. serii książek ,,Prowincja pełna smaków”, ,,Czas w dom zaklęty” , „Czarodziejka Jezior” ). Pani Kasia okazała się osobą ciepłą, sympatyczną, zaczarowała nas swoją wiedzą, umiejętnościami kulinarnymi oraz energią i stanowczością godną współczesnej emancypantki.

więcej...

Maturzyści na pielgrzymim szlaku …

28 Wrzesień 2015
 Trwa pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Każdego dnia o pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór na przyszłość proszą setki albo i tysiące młodych. Wspólna modlitwa uczniów klas maturalnych to już od dawna polski „święty zwyczaj”. Tegoroczne XXXI pielgrzymowanie maturzystów Archidiecezji Lubelskiej przebiega pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl