AKTUALNOŚCI:

Turniej Piłki Siatkowej o „Bychawską Podkowę”

16 Listopad 2014

 Dnia 11 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o „Bychawską Podkowę”. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Ponieważ piłka siatkowa w naszej szkole cieszy się dużą popularnością  drużyna uczniów naszej szkoły również wzięła udział w tych rozgrywkach, pomimo tego, że był to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w skladzie: Moczybroda Adam, Moczybroda Krzysztof, Augustynowicz Adrian, Augustynowicz Damian, Małek Konrad, Nakonieczny Marek, Pizoń Adrian.

Galeria zdjęć ...

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

15 Listopad 2014
 14 listopada, po raz piąty, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. W tym roku konkurs odbył się po raz pierwszy pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego p. Pawła Pikuli. Udział w nim zgłosiło 33 uczestników z: Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół im. S. Staszica w Wysokiem, Gimnazjum w Tarnawce, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, Gimnazjum Nr 2 im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Niedrzwicy Kościelnej, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Bełżycach, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr . H. Dobrzańskiego w Bychawie(niestety z przyczyn technicznych nie wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie).Konkurs odbył się w dwóch turach :dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
więcej...

Powstała z grobu na Twe władne słowo ...

12 Listopad 2014

    Powstała z grobu na Twe władne słowo

  Polska – wolności narodów chorąży.

  Pierzchnęły straże, a ponad jej głową

  Znowu swobodnie Orzeł Biały krąży.

 

                                                Alojzy Feliński

   Święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest bardzo uroczyście obchodzone w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, który pielęgnuje tradycje narodowe i przekazuje uczniom wartości patriotyczne. 

więcej...

Stypendium Premiera

03 Listopad 2014
 We wtorek 28.10. 2014 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się  wręczanie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W obecnym roku szkolnym otrzymało je 256 uczniów z najwyższymi wynikami w nauce ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą. Wśród nagrodzonych był Michał Zarosiński – uczeń klasy III Tps. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014.
więcej...

Leonardo da Vinci - praktyki zawodowe

31 Październik 2014

  Nie tak dawno informowaliśmy o czekającym nas wyjeździe do Paryża. Dziś już jesteśmy po odbytym stażu zawodowym we Francji. W dniach 05.10.2014 – 25.10.2014 r. grupa 20 uczniów technikum w zawodzie technik informatyk i technik usług fryzjerskich uczestniczyła w 3-tygodniowym stażu zawodowym. Autorem i koordynatorem projektu jest pani Lidia Gruda. Opiekunami stażystów byli wicedyrektor szkoły p. Tomasz Stoczkowski oraz pedagog szkolny p. Janusz Sagan. Staż zagraniczny miał na celu stworzenie możliwości sprawdzenia się na rynku pracy innym niż polski, zdobycia nowych umiejętności zawodowych poszukiwanych na europejskim rynku pracy. Nie mniej ważnym celem była nauka radzenia sobie w różnych sytuacjach, w których trzeba pokonywać bariery językowe, poznanie organizacji i kultury pracy w krajach Unii Europejskiej, kształtowanie kreatywności i przedsiębiorczości.

więcej...

Sportowy Okrągły Stół

31 Październik 2014
   29.10.2014r o godzinie 10.30, w sali informatycznej, odbył się Sportowy Okrągły Stół - debata poświęcona udoskonaleniu zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Wzięło w niej udział 41 uczniów .

Debatę prowadziła koordynator projektu pani Joanna Mendykowska, wspólnie z panią Katarzyną Maciejczyk nauczycielką wychowania fizycznego. W debacie uczestniczył pan dyrektor Jerzy Sprawka, pan Robert Jarzyna- informatyk zajmujący się prowadzeniem bloga; pedagog - Janusz Sagan oraz  pan Robert Skoczylas - informatyk,  który nagrywał przebieg debaty. Zdjęcia wykonywał uczeń Patryk Binduga.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl