AKTUALNOŚCI:

Ostatni Hubalczyk w kraju …

15 Czerwiec 2015
 Prochy ostatniego żołnierza mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” zostały złożone w Ojczyźnie. Na cmentarzu wojskowym na Powązkach w piątek 12 czerwca 2015 r. odbyła się ceremonia pochówku urny z prochami śp. ppłk. Romualda "Romana" Rodziewicza.

   W ostatniej drodze towarzyszył Mu Sztandar naszej szkoły. Delegację tworzyli uczniowie: Hubert Król, Rafał Boryga i Konrad Cieśla oraz nauczyciele Marcin Kryk i Janusz Sagan.

Ponadto udział brała delegacja z północnej Anglii, w tym ks. Jan Wojczyński z Domu Jasna Góra w Huddersfield oraz dzieci ppłk. Rodziewicza: Helen Natalii Vowles z Australii i Leon Rodziewicz ze Stanów Zjednoczonych. W pogrzebie wzięły też udział związki i stowarzyszenia kombatanckie oraz delegacje młodzieży z wielu szkół z całej Polski, noszących imię majora "Hubala".
więcej...

Przeciw przemocy w rodzinie i szkole …

15 Czerwiec 2015
 Z początkiem roku szkolnego 2015 nasza szkoła zgłosiła akces do udziału w realizacji „Powiatowego programu profilaktycznego w zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą w rodzinie na lata 2014-2017”. Pierwszym rezultatem była specjalna broszura z informacjami o formach pomocy oraz instytucjach oferujących takie wsparcie w powiecie lubelskim.
więcej...

Festyn sportowo – rekreacyjny i I Międzyszkolny Turniej Ringo

08 Czerwiec 2015

 2.06.2015r odbył się w naszej szkole festyn sportowo – rekreacyjny, którego celem było:

  • propagowanie zdrowego stylu życia, wśród społeczności szkolnej i lokalnej
  • integracja klasy poprzez współdziałanie w grupie w rywalizacji o tytuł  Najbardziej usportowionej klasy Dnia Sportu Szkolnego  2015na wesoło ;
  • popularyzacja ringo polskiej gry sportowej dla wszystkich;
  • propagowanie rekreacyjnych form spędzania czasu i dobra zabawa w grze fair play.

 Ze względów organizacyjnych festyn podzieliliśmy na dwie części: pierwsza część – rekreacyjna przeznaczona była przede wszystkim dla wychowawców i ich klas, dla nauczycieli i pracowników szkoły.

II część to I Międzyszkolny Turniej Ringo.
 

więcej...

Wydanie specjalne "Hubalnews"

25 Maj 2015
 Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej szkolnej gazety "Hubalnews".

Hubalnews

"IT Hubal"

21 Maj 2015
 Dnia 21 maja 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr im. mjr. Henryka Dobrzańskiego odbył się I konkurs wiedzy informatycznej „IT HUBAL”.

Była to pierwsza edycja tego konkursu. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – składającej się z 20 pytań testowych z jedną prawidłową odpowiedzią oraz praktycznej – składającej się z 15 zadań praktycznych z zakresu obsługi i konfiguracji systemu Windows oraz pakietu Microsoft Office w szczególności Word, Excel i Power Point.

więcej...

Targi edukacyjne w Gimnazjium Nr1

20 Maj 2015
 19 maja 2015 roku przedstawiciele naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Gimnazjum Nr 1 im Obrońców Ojczyzny i wzięli udział w Targach Edukacyjnych. W nowatorski sposób zaprezentowali naszą ofertę edukacyjną. Na stoisku szkolnym można było zapoznać się z kierunkami kształcenia, otrzymać ulotkę i  gazetkę szkolną ,,HUBALnews”. Gimnazjaliści mogli porozmawiać z nauczycielami, uczniami i uzyskać szczegółowe informacje o szkole.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl