AKTUALNOŚCI:

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

19 Listopad 2015
 18 listopada, po raz szósty, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego p. Pawła Pikuli i Burmistrza Bychawy p. Janusza Urbana. Udział wzięło 21 uczestników z: Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, Gimnazjum w Tarnawce, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr . H. Dobrzańskiego w Bychawie.
więcej...

97 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13 Listopad 2015
 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.
 
12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Upamiętniliśmy wydarzenie najważniejsze dla naszego kraju – odzyskanie przez nią wolności i niepodległości. Święto niepodległości jest szczególnym dniem, odkrywamy w nim, że Polska, do której przywykliśmy, jest dla nas darem, za jej wolność nasi przodkowie płacili cenę najwyższą – męczeństwa i życia. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.Oddajemy tym sposobem szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. 
Uroczystość tą przygotowały klasy III TI/TUF i III TPS z wychowawczyniami Barbarą Długoszek i Katarzyną Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...

Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Bychawskiej Podkowy

13 Listopad 2015
 11 listopada 2015r. młodzież naszej szkoły chcąc uczcić w swój sposób Dzień Niepodległości wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Bychawskiej Podkowy. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny, które rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Moczybroda Adam, Augustynowicz Adrian, Moczybroda Krzysztof, Kamiński Przemysław, Rokicki Paweł, Zaręba Kamil, Fijołek Łukasz, opiekunem grupy jest pani Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...

Szkolenie artego

13 Listopad 2015
  Uczniowie technikum usług fryzjerskich w Bychawie uczestniczą w szkoleniach fryzjerskich organizowanych przez firmę FALE LOKI KOKI – Tomasz Mazurek. Szkolenia fryzjerskie marki artego prowadzi instruktor marki artego Krzysztof Pajor.
więcej...

VI międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

10 Listopad 2015
 Dyrekcja, nauczyciele poloniści i bibliotekarze Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. 18 listopada o godz.9.00 swoje umiejętności recytatorskie zaprezentują uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Recytacje oceni jury ,które przyzna nagrody i wyróżnienia.

Zajęcia z języka włoskiego

09 Listopad 2015

  Dnia 7 listopada 2015 roku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z języka włoskiego prowadzone przez lektora ze szkoły językowej Avalon z Lublina. Zajęcia mają na celu przygotowanie uczniów do wyjazdów do Włoch w ramach projektu Erasmus+ pt. "Włoskie staże uczniów z Bychawy". W zajęciach uczestniczy 28 uczniów, z których 24 w miesiącach maju oraz czerwcu wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny do miejscowości Spoletto we Włoszech.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl