AKTUALNOŚCI:

Kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa

25 Listopad 2015
 Dnia 1 grudnia 2015 roku (wtorek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.

Bezpieczna+

21 Listopad 2015
 W naszej szkole realizowany jest projekt „Bezpieczna+” będący wsparciem dla podniesienia bezpieczeństwa w szkołach.
Projekt „Bezpieczna+” jest realizowany w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach, w okresie od 15 października 2015 r. do 31 grudnia 2015 r.
   Celem projektu jest poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.
więcej...

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

19 Listopad 2015
 18 listopada, po raz szósty, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego p. Pawła Pikuli i Burmistrza Bychawy p. Janusza Urbana. Udział wzięło 21 uczestników z: Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, Gimnazjum w Tarnawce, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr . H. Dobrzańskiego w Bychawie.
więcej...

97 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13 Listopad 2015
 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.
 
12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Upamiętniliśmy wydarzenie najważniejsze dla naszego kraju – odzyskanie przez nią wolności i niepodległości. Święto niepodległości jest szczególnym dniem, odkrywamy w nim, że Polska, do której przywykliśmy, jest dla nas darem, za jej wolność nasi przodkowie płacili cenę najwyższą – męczeństwa i życia. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.Oddajemy tym sposobem szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. 
Uroczystość tą przygotowały klasy III TI/TUF i III TPS z wychowawczyniami Barbarą Długoszek i Katarzyną Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...

Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Bychawskiej Podkowy

13 Listopad 2015
 11 listopada 2015r. młodzież naszej szkoły chcąc uczcić w swój sposób Dzień Niepodległości wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Bychawskiej Podkowy. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny, które rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Moczybroda Adam, Augustynowicz Adrian, Moczybroda Krzysztof, Kamiński Przemysław, Rokicki Paweł, Zaręba Kamil, Fijołek Łukasz, opiekunem grupy jest pani Katarzyna Maciejczyk.

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl