AKTUALNOŚCI:

Kartki świąteczne

09 Grudzień 2015
  Jedną z wielu tradycji świąt Bożego Narodzenia jest zwyczaj wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych życzeń i pragnienia jedności z bliskimi. W obecnych czasach coraz mniej wysyłamy tradycyjnych kartek, bo niestety większą popularnością cieszą się elektroniczne kartki, smsy i mmsy.
Zachęcamy nie tylko do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych, ale również do samodzielnego ich wykonania.
8.12.2015r uczennice i uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie wykonali oryginalne kartki świąteczne. Kartki z życzeniami, zostaną wysłane do różnych instytucji i szkół.
W warsztatach zorganizowanych przez panią Joannę Mendykowską uczestniczyli: Kinga Rokicka, Anna Sadło, Agata Staszewska, Karolina Mucha, Dawid Podolski z klasy II TI/TUF oraz Ewa Sawa z klasy III TI/TUF.

Galeria zdjęć ...

Konkurs o AIDS

09 Grudzień 2015
  Światowy Dzień AIDS obchodzony jest od 1988 roku w dniu 1 grudnia. Ideą tego dnia jest uwrażliwienie całej społeczności na problem ludzi chorych na AIDS oraz nosicieli wirusa HIV. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego dnia. Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze o tej tematyce, wykonana została gazetka ścienna a w dniu 08.12.2015 r. został zorganizowany szkolny konkurs. Skierowany był on do młodzieży klas pierwszych oraz innych uczniów zainteresowanych tą tematyką. 

więcej...

Pierwszy szkolny turniej gier komputerowych

07 Grudzień 2015
  Dnia 7 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy turniej gier komputerowych. W tym roku wybór padł na grę „Counter Strike: Global Offensive”. Organizatorem turnieju był pan Robert Skoczylas wraz z uczniami klasy drugiej kształcącymi się w zawodzie technik informatyk, którzy zebrali drużyny oraz zakupili nagrody dla zwycięzców turnieju.

więcej...

Mikołaj w internacie

07 Grudzień 2015

  Jak nakazuje tradycja, każdego roku 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj. Młodzież z internatu naszej szkoły również doczekała się swojego mikołaja, który przybył w poniedziałek w godzinach wieczornych z workiem pełnym prezentów. Wychowankowie oraz wychowawczyni pani Aneta Cieślak w nagrodę za wzorowe zachowanie otrzymali wspaniałe upominki. Wszystkim świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój
 

Galeria zdjęć ...

Mikołajkowy Turniej Siatkówki dziewcząt

07 Grudzień 2015
 
 7.12.2015r odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki dziewcząt o Puchar Przechodni pana dyrektora.
W zawodach wzięły udział reprezentacje klas II TIUF i I TPS, III TIUF, IV TIUF. Uczennice rozegrały turniej systemem „ każdy z każdym”. O ostatecznym zwycięstwie w rywalizacji zdecydowały wygrane i przegrane sety.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – reprezentacja klasy II TIUF i I TPS – 1 punkt/ 3 wygrane sety/ 2 przegrane sety
II miejsce – reprezentacja klasy III TIUF – 1 punkt/ 3 wygrane sety / 3 przegrane sety
III miejsce – reprezentacja klasy IV TIUF – 1 punkt/ 2 wygrane sety/3 przegrane sety
Gratulujemy zawodniczkom!!!

Galeria zdjęć ...

Hubalowa wigilia

06 Grudzień 2015

 Po raz dziewiąty w Leśnictwie Bielawy, przy głazie upamiętniającym „Hubalową Wigilię" z 1939 roku, spotkali się uczniowie szkół noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala", by kultywować tradycyjną wigilię. Grudniowe spotkania w leśnej głuszy uczniów z leśnikami są już wieloletnią tradycją. Zapoczątkował ją Patron szkół w 1939 roku. Uczniowie i leśnicy kontynuują tę tradycję od 2007 roku, kiedy to w rocznicę tamtych wydarzeń został odsłonięty pomnik "Hubalowej Wigilii". Od tego czasu w pierwszy piątek grudnia na polanę w Bielawach przyjeżdżają  uczniowie i leśnicy.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl