AKTUALNOŚCI:

Ghassen i Marco w "Hubalu"

11 Październik 2015

  W dniach od 05.10 do 09.10 nasza szkoła gościła dwóch studentów z Włoch i z Tunezji, biorących udział w programie Next Step realizowanym we współpracy z międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Marco Aulino jest 21 - letnim studentem Administracji w Catani na Sycylii. Lubi słuchać muzyki, gra w tenisa, piłkę nożną i siatkówkę. Ghassen Chabchoub to 22 - letni Tunezyjczyk ze Sfax w Tunezji studiuje Zarządzanie i Finanse. Jego hobby to komponowanie muzyki.

więcej...

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

10 Październik 2015

 W dniu 07.10.2015 r. na obiektach sportowych naszej szkoły zostały przeprowadzone Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny w kategorii chłopców:

- ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie,

- ZSTR w Piotrowicach,

- ZSZ Nr 1 w Bychawie,

Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie Styk Karol, Kamiński Przemysław, Juchna Dawid, Wereski Przemysław, Rubaj Grzegorz, , Moczybroda Krzysztof, Wiater Łukasz, Błaszczak Kamil, Cieśla Konrad, Tylec Radosław.

więcej...

Spotkanie integracyjne w internacie

08 Październik 2015

 W dniu 07.10.2015 w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie integracyjne uczniów mieszkających w internacie z goszczącymi w naszej szkole studentami Marco Aulino z Włoch oraz Ghassen Ckabchoub z Tunezji. Spotkanie przygotowała Pani Aneta Cieślak wychowawczyni internatu.

Galeria zdjęć ...

Pracownia fryzjerska

06 Październik 2015

 W ZSZ Nr1 w Bychawie funkcjonuje pracownia fryzjerska, która została wyposażona przy współpracy z firmą POLWELL Tomasz Mazurek – FALE LOKI KOKI.

więcej...

Zwycięstwo sztafety chłopców w V Powiatowych Biegach Ulicznych

05 Październik 2015

  W niedzielę 4 października na nowo wyremontowanym odcinku drogi Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów, odbyła się już V edycja Powiatowych Biegów Ulicznych. Znakomicie zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły, którzy zdecydowanie wygrali  rywalizację biegaczy. Złote medale otrzymali:

Wereski Przemysław, Rubaj Grzegorz, Moczybroda Krzysztof, Błaszczak Kamil, Dębski Jakub i Katarzyna Maciejczyk – opiekun drużyny chłopców. W sztafetowych Biegach ulicznych wzięła udział również reprezentacja dziewcząt w składzie: Pawlas Katarzyna, Bartyska Samanta, Sadło Ewelina, Milanowska Magdalena, Sawa Ewa, Goś Patrycja, Sadło Anna wraz z opiekunem Joanną Mendykowską.

Galeria zdjęć ...

"Majorze Hubalu My młodzi..."

03 Październik 2015

 „Majorze Hubalu

My młodzi z nadzieją tutaj stoimy

Będziemy tu zawsze przychodzić

Przysięgę legendzie złożymy …”

Już po raz dwudziesty siódmy, w dniu 02.10.2015 roku, w murach naszej szkoły zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

   Major Henryk Dobrzański, Patron naszej szkoły - to człowiek wybitny i niezwykły. Tak, jak każdy z nas miał swoje życiowe plany, marzenia, pasje. Wartością nadrzędną była dla niego Ojczyzna  i to właśnie dla Niej gotów był wyrzec się wszystkiego i stanąć do walki w jej obronie. Przysięgał, że broni nie złoży, munduru nie zdejmie i słowa dotrzymał.

   Pierwszy partyzant Rzeczpospolitej, "szalony major", jak nazywali Go Niemcy, nadal żyje w legendzie. My młodzi wracamy każdego roku  do tych tragicznych wydarzeń, aby przybliżyć postać majora i historię Jego oddziału, kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl