AKTUALNOŚCI:

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ RINGO

11 Maj 2016
Ringo – to wszystkie sporty świata, sprowadzone do wspólnego mianownika”
[H. Dampc, bokser, wicemistrz Europy, olimpijczyk]
 
 
Nauczyciele, dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1
imienia majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
zapraszają na
 
II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ RINGO
 

Ostatni dzwonek … dla maturzystów!

29 Kwiecień 2016
 „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj!”. Te słowa Marka Twaina tak bardzo pasowały do dzisiejszej uroczystości wręczenia świadectw naszym absolwentom.
   Piątek 29 kwietnia 2016 r. dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani i z uśmiechami na twarzy rozświetlili naszą szkołę swoją obecnością. Wraz z zaproszonymi gośćmi, dyrekcją, gronem pedagogicznym zebrali się by po raz ostatni przed maturą usłyszeć odczytywane listy klas, nazwiska wyróżnionych osób oraz otrzymać upragnione świadectwo ukończenia szkoły średniej. Spotkanie to było ostatnią okazją do podsumowania pracy w ciągu minionych lat nauki w szkole, do refleksji i chwili zadumy nad kończącym i rozpoczynającym się etapem życia.
więcej...

Dzień otwarty w "Hubalu"

29 Kwiecień 2016
   29 kwietnia 2016 roku, po raz drugi w tym roku, w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Już od rana przygotowywaliśmy się na powitanie na gości.
Naszym głównym celem była promocja szkoły wśród gimnazjalistów oraz zapoznanie ich z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 na rok szkolny 2016/2017.
Ponieważ nie samą nauką żyje uczeń przygotowaliśmy dla gimnazjalistów wiele atrakcji.
   Po powitaniu przez dyrektora szkoły przybyłych gości, przedstawieniu oferty edukacyjnej na nowy rok szkolny i obejrzeniu występów naszej grupy tanecznej młodzież podzieliła się na grupy, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każda grupa udała się na pokazy zawodowe: mechaniczne, informatyczne, fryzjerskie, konkursy językowe, pokazy z chemii oraz zwiedzanie szkoły. Dzięki współpracy z WSEI w Lublinie uczniowie wzięli udział w pokazie, w czasie którego dowiedzieli się jak działa ludzki mózg, na co kierujemy wzrok w pierwszej kolejności.

więcej...

IV Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych

29 Kwiecień 2016
  26.04.2016r w ZSTR w Piotrowicach,  odbyła się IV Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych „MŁODZIEŻ- PASJA- ZAWÓD” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. W spotkaniu udział wzięli Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula, pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie - Beata Janiszewska-Brudzisz,  Wicekurator Oświaty w Lublinie Pan Ryszard Golec, Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Pani Halina Drozd, przedstawiciele związków zawodowych - ZNP i NSZZ „Solidarność”, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych i gimnazjów z terenu powiatu lubelskiego oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum. Celem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej  szkół zawodowych powiatu lubelskiego i zachęcanie uczniów gimnazjum do kształcenia w wybranym zawodzie.

więcej...

WIWAT TRZECI MAJ !!!

29 Kwiecień 2016

Moją Ojczyzną jest moja Polska…
Jest nasze prawo, prawo człowieka…
Wśród wielu Ojczyzn, co płyną w mgle cudnej
Ja chcę tej jednej, tej wolnej, tej trudnej…..

28 kwietnia br. w  naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Akademię przygotowały klasy : II TPS, II Ti/Tuf z wychowawcami: p. Jolantą Szpytma i p. Joanną Mendykowską .


więcej...

STYPENDIUM STAROSTY LUBELSKIEGO

22 Kwiecień 2016
 21.04.2016 r. podczas XX sesji Rady Powiatu w Lublinie wręczone zostały Stypendia Starosty Lubelskiego. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 .
W gronie najlepszych dziesięciu uczniów  znalazł się również uczeń naszej szkoły Arkadiusz Paluch z klasy II TPS.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl