AKTUALNOŚCI:

Już są ! Pachnące farbą, kolorowe, zachęcające do tego, by je przeczytać…

10 Wrzesień 2020
 Do biblioteki szkolnej dotarły pierwsze partie zamówienia książek, które udało nam się pozyskać w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała 15.000 zł( 12.000 z programu i 3000 wkładu organu prowadzącego szkołę ) na zakup nowości wydawniczych. Mają to  być książki czytane dla przyjemności. W tej chwili jest ich 347!
Są to powieści, kryminały, fantastyka. Wśród nich książki, które sami zgłosiliście do zakupu. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Około 140 pozycji jest już wprowadzonych do programu komputerowego i od poniedziałku można będzie  je wypożyczać
Przed nami długie jesienne wieczory. To idealny czas na zatopienie się w lekturze z filiżanką ciepłego napoju i kocykiem…
Życzę miłej lektury i zapraszam do biblioteki.

Galeria zdjęć ...

OTWP - eliminacje gminne

11 Marzec 2020
 06 marca 2020 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bychawa, wzorem lat ubiegłych, przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów – Marcin Sura, Przemysław Malec, Jakub Czajkowski z klasy I Tps5, Emil Poniewozik, Andrzej Kulak, Michał Borowiecki, Mateusz Skwarzyński, Dominik Luterek z klasy I Tps4 oraz Mateusz Kaźmierak i Marcin Jarzyna z klasy II Ti4.
 
 
Przywitania uczestników, opiekunów oraz otwarcia eliminacji gminnych dokonał burmistrz - Pan Janusz Urban. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Otrzymali oni do rozwiązania testy /30 pytań/, które po zakreśleniu odpowiedzi zostały sprawdzone przez komisję.
więcej...

Zbieramy zakrętki dla Hospicjum ...

27 Luty 2020
    Cała społeczność szkolna „Hubala” bardzo chętnie włącza się w działania, które mają na celu pomoc potrzebującym. Tym razem jest to reakcja na apel Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Od kilku lat zbieramy zakrętki, by wesprzeć podopiecznych tego Hospicjum. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakrętek przeznaczone są  na zakup sprzętów medycznych i żywienie dzieci przebywających na oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.
  Przez zaledwie kilka zimowych miesięcy uzbieraliśmy 8 worków plastikowych zakrętek.
W dniu 25 lutego przedstawiciel Hospicjum odebrał od nas zebrane zakrętki. Inicjatorem akcji i opiekunem jest pedagog szkolny Janusz Sagan.
   Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem,
z którego można wytwarzać m.in. opakowania, rury PCV, łopaty, doniczki.
   Uzbieranie dużych ilości zakrętek nie jest prostą sprawą, dlatego ważne jest, aby w takie akcje włączała się jak największa liczba osób.


Galeria zdjęć...

Z wizytą na WSEI cz. II ...

21 Luty 2020
   W dniu 19.02.2020 r. odbył się kolejny Dzień Otwarty na WSEI w Lublinie. Tym razem gościliśmy na Wydziale Nauk o Człowieku. Zajęcia były związane z kierunkami: Pedagogika, Pielęgniarstwo i Psychologia. Kolejna grupa uczniow „Hubala” oprócz poznania Uczelni od środka mogła poczuć się jak studenci i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i warsztatach. Przykładowe tematy wykładów, w których uczestniczyła młodzież: „Miłość i zazdrość, jako motywy zachowań przestępczych”, „Wariograf prawdę Ci powie – czy da się oszukać wykrywacz kłamstw”, Odporność psychiczna, czyli jak to zrobić, żeby dawać radę itp. Tegoroczne wyjazdy młodych „Hubalczyków”, jak co roku, zorganizował pedagog szkolny Janusz Sagan.
   W dniu otwartym Wydziału Nauk o Człowieku w murach WSEI gościło ponad 200 uczniów z całego województwa. 

 
Galeria zdjęć ...

Podzielili sie kroplą krwi ...

20 Luty 2020
   Wtorek, 19 lutego 2020 roku stał się w naszej szkole wspaniałą okazją do szczególnego wolontariatu. Wszyscy chętni mogli oddać krew w szkolnej akcji krwiodawstwa. Zorganizowana ona została jak zawsze we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
więcej...

Z wizytą na WSEI ...

14 Luty 2020
 Prezentacja obrabiarek sterowanych numerycznie, drukarki  3D drukującej z metalu, kamer termowizyjnych czy instalacja LPG - to tylko część atrakcji, które zobaczyła młodzież „Hubala” w czasie Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie w dniu 05.02.2020 r. Dni Otwarte WSEI są podzielone i przygotowywane przez poszczególne wydziały. 05 lutego Dzień Otwarty WSEI był poświęcony Wydziałowi Transportu i Informatyki.

Grupa ponad 40 uczniów wraz z opiekunami, oprócz poznania Uczelni od środka mogli poczuć się jak studenci i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i warsztatach. Wszystkie prezentacje wzbudzały zainteresowanie, jednak najbardziej uwaga uczniów była skupiona na drukarce 3D drukującej z metalu, skanerach 3D i możliwościach wysokorozdzielczego skaningowego mikroskopu. W dniu otwartym Wydziału Transportu i Informatyki w murach WSEI gościło ponad 250 uczniów z całego województwa.

Galeria zdjęć...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl