AKTUALNOŚCI:

IV Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych

29 Kwiecień 2016
  26.04.2016r w ZSTR w Piotrowicach,  odbyła się IV Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych „MŁODZIEŻ- PASJA- ZAWÓD” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. W spotkaniu udział wzięli Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula, pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie - Beata Janiszewska-Brudzisz,  Wicekurator Oświaty w Lublinie Pan Ryszard Golec, Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Pani Halina Drozd, przedstawiciele związków zawodowych - ZNP i NSZZ „Solidarność”, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych i gimnazjów z terenu powiatu lubelskiego oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum. Celem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej  szkół zawodowych powiatu lubelskiego i zachęcanie uczniów gimnazjum do kształcenia w wybranym zawodzie.

więcej...

WIWAT TRZECI MAJ !!!

29 Kwiecień 2016

Moją Ojczyzną jest moja Polska…
Jest nasze prawo, prawo człowieka…
Wśród wielu Ojczyzn, co płyną w mgle cudnej
Ja chcę tej jednej, tej wolnej, tej trudnej…..

28 kwietnia br. w  naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Akademię przygotowały klasy : II TPS, II Ti/Tuf z wychowawcami: p. Jolantą Szpytma i p. Joanną Mendykowską .


więcej...

STYPENDIUM STAROSTY LUBELSKIEGO

22 Kwiecień 2016
 21.04.2016 r. podczas XX sesji Rady Powiatu w Lublinie wręczone zostały Stypendia Starosty Lubelskiego. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 .
W gronie najlepszych dziesięciu uczniów  znalazł się również uczeń naszej szkoły Arkadiusz Paluch z klasy II TPS.

więcej...

„Pamięci nie można zgładzić”

15 Kwiecień 2016
 Dnia 14.04.2016 w naszej szkole odbył się apel z okazji 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczniowie klasy III technikum informatycznego przypomnieli karty historii dotyczące tych tragicznych chwil.

„Świadkami były drzewa okaleczone
Innych świadków ścięto
katem był człowiek
zatruty przez czas ...
dziś drzewa milczą
a ludzie krzyczą
przebici gwoździami pamięci”

„Szkoła Innowacji 2016” …

08 Kwiecień 2016
 W czwartek 07.04.2016 w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Projekt ten organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od 2013 roku. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim. Dotychczas, podczas trzech edycji Konkursu, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny, w tym 19 szkół otrzymało certyfikat dwukrotnie, a 13 – trzykrotnie. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół.
więcej...

KAJETAN KOŹMIAN-POETA ZAPOMNIANY

23 Marzec 2016
 16 marca odbył się konkurs poświęcony życiu i twórczości Kajetana Koźmiana – poety, krytyka literackiego, pamiętnikarza, tłumacza, związanego z naszą okolicą. Urodził się w Gałęzowie, mieszkał w Piotrowicach, pochowany jest na cmentarzu w Bychawce.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczestników. Największą wiedzą na temat życia i twórczości poety wykazali się uczniowie klasy I TPS :
Patrycja Skoczylas-I miejsce
Walczak Piotr -II miejsce
Jackowski Marcin –III miejsce
Gratulujemy !!!


Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl