AKTUALNOŚCI:

„Pamięci nie można zgładzić”

15 Kwiecień 2016
 Dnia 14.04.2016 w naszej szkole odbył się apel z okazji 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczniowie klasy III technikum informatycznego przypomnieli karty historii dotyczące tych tragicznych chwil.

„Świadkami były drzewa okaleczone
Innych świadków ścięto
katem był człowiek
zatruty przez czas ...
dziś drzewa milczą
a ludzie krzyczą
przebici gwoździami pamięci”

„Szkoła Innowacji 2016” …

08 Kwiecień 2016
 W czwartek 07.04.2016 w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Projekt ten organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od 2013 roku. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim. Dotychczas, podczas trzech edycji Konkursu, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny, w tym 19 szkół otrzymało certyfikat dwukrotnie, a 13 – trzykrotnie. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół.
więcej...

KAJETAN KOŹMIAN-POETA ZAPOMNIANY

23 Marzec 2016
 16 marca odbył się konkurs poświęcony życiu i twórczości Kajetana Koźmiana – poety, krytyka literackiego, pamiętnikarza, tłumacza, związanego z naszą okolicą. Urodził się w Gałęzowie, mieszkał w Piotrowicach, pochowany jest na cmentarzu w Bychawce.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczestników. Największą wiedzą na temat życia i twórczości poety wykazali się uczniowie klasy I TPS :
Patrycja Skoczylas-I miejsce
Walczak Piotr -II miejsce
Jackowski Marcin –III miejsce
Gratulujemy !!!


Dzień otwarty

22 Marzec 2016
 Dnia 22 marca 2016 roku w naszej szkole zostały zorganizowane Dni Otwarte. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcjach otwartych  z przedmiotów zawodowych . Zainteresowani zawodem technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,,Magia spawania’’ i ,,Drugie życie silnika’’. Uczennice gimnazjum aktywnie uczestniczyły w zajęciach ,,Stylizacja fryzur’’ w zawodzie  technik usług fryzjerskich z innowacją „Wizaż i stylizacja” . Dla pasjonatów informatyki  myślących poważnie o zawodzie technik informatyk z innowacją „Grafika i gry komputerowe”  zorganizowano zajęcia ,,Tajemnice informatyki’’. Wszyscy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od wewnątrz, porozmawiać z uczniami, nauczycielami.
Wszystkich zapraszamy na festyn edukacyjny, który odbędzie się 29 kwietnia w Hubalu!!!!
NIE SPRAWIAMY ZAWODU – DAJEMY ZAWÓD!!!

Kartki świąteczne

21 Marzec 2016
  10.03.2016r odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyli uczennice i uczniowie z klas II TIUF i III TIUF. Młodzież wykonała kartki wielkanocne, które zostały wysłane z okazji zbliżających się świąt do okolicznych szkół, gimnazjów i instytucji.

Galeria zdjęć ...

Konkurs na najładniejszą pisankę.

21 Marzec 2016
Wyniki konkursu na najładniejszą pisankę.
I miejsce – uczeń klasy I TPS – Michał Sowa
Wyróżnienia:
Agata Korba, Patrycja Pizoń, Ewa Sawa – klasa III TIUF; Patrycja Skoczylas – I TPS
Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom konkursu.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl