AKTUALNOŚCI:

Kolejna akcja Honorowego Dawcy Krwi

14 Wrzesień 2016

 W dniu 13.09.2016 r. odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa w „HUBALU”. Już po raz kolejny gościliśmy u siebie mobilną ekipę z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Podczas akcji krwiodawstwa do oddania krwi zgłosiło się 35 osób a zakwalifikowało się 31.Zebrano 13950 ml cennego leku. Oprócz uczniów krew oddali nauczyciele i absolwenci naszej szkoły.

 

więcej...

Projekt Erasmus + w naszej szkole!!!

10 Wrzesień 2016
 W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystępuje do realizacji dwuletniego projektu Erasmus +.

Projekt adresowany jest do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie zaplanowane działania będziemy realizować razem ze szkołami partnerskimi z Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Portugalii i Grecji.

Oficjalny tytuł projektu to „My Europe, My Life, My future”. A co kryje się pod tym terminem? Na to pytanie będziemy odpowiadać już wkrótce.

więcej...

Kolejna akcja Honorowego Dawcy Krwi

08 Wrzesień 2016
 Dnia 13 września 2016 roku (wtorek) w godzinach 9:00 - 13:00, odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa "Dar krwi - darem serca". Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów i sympatyków naszej szkoły do udziału akcji. 
Musisz spełnić następujące warunki: być wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.
więcej...

Narodowe czytanie "Quo Vadis" w szkole

08 Wrzesień 2016

 3 września 2016 roku odbyła się 5 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, którą zainicjował prezydent Bronisław Komorowski w 2012 r. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Decyzją internautów w tym roku  czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości .
5 września uczniowie  naszej szkoły, po raz trzeci ,włączyli się do akcji. W ramach zajęć  języka polskiego czytali wybrane przez siebie fragmenty „Quo vadis”. Klasy I, II, III przygotowały referaty na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza .W ten sposób przygotowują się do udziału w szkolnym konkursie pt. „Życie  i twórczość  Henryka Sienkiewicza”, którego wyniki poznamy już wkrótce. Na zwycięzców czeka niespodzianka…

Galeria zdjęć ...

Narodowe czytanie "Quo Vadis"

04 Wrzesień 2016
 W sobotę 3 września po raz kolejny odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe czytanie 2016.  W tym roku czytane były fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W naszym mieści akcja zorganizowana była przez Starostę Lubelskiego i Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Obszerne fragmenty dzieła Henryka Sienkiewicza czytane przez zaproszonych gości mogliśmy usłyszeć w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego. Jednym z lektorów reprezentujących nasza szkołę był wicedyrektor Pan Tomasz Stoczkowski. Całą impreza miała ciekawą i bogatą oprawę artystyczną.

Galeria zdjęć ...

Gminne obchody sierpniowego święta

16 Sierpień 2016
  15 sierpnia 2016 r. w Bychawie odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego połączone z upamiętnieniem dziewięćdziesiątej szóstej rocznicy Bitwy Warszawskiej zwaną w historii Cudem nad Wisłą. Naszą szkołę reprezentował dyrektor szkoły Pan Jerzy Sprawka wraz z pocztem sztandarowym. W skład pocztu wchodzili uczniowie Rafał Sulowski, Łukasz Fijołek i Michał Sowa. Ponadto w delegacji składania wiązanki wziął udział uczeń Łukasz Rusinek.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl