AKTUALNOŚCI:

Spacerkiem po wiecznym mieście …

15 Czerwiec 2016
   Grupa stażystów ze Spoleto, w niedzielę 12.06.2016 r. udała się na wycieczkę do Rzymu i Watykanu. Z samego rana z przewodniczką p. Beatą Watrak i opiekunem Januszem Saganem wybraliśmy się na zwiedzanie wiecznego miasta i Watykanu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Colosseum /w starożytności Amfiteatr Flawiuszów/, jednego z najpiękniejszych zabytków w Rzymie. Powstał on w I w n.e. To duża eliptyczna budowla o dł. 156 m, obwodzie 524 m i wysokości 48,5 m. Odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów. Nazwa Colosseum została nadana od znajdującego się w pobliżu budowli, ogromnego posągu Nerona zwanego kolosem.


więcej...

18 Piknik Olimpijski

12 Czerwiec 2016
 11.06 2016r na terenie parku Kępy Potockiej w Warszawie odbył się 18 Piknik Olimpijski, dokładnie 55 dni przed rozpoczęciem XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio.
Wyjazd na piknik dla grupy młodzieży z Gimnazjum Nr1 w Bychawiezorganizowała pani Elżbieta Głąb. Dzięki jej uprzejmości  uczennice klasy III TIUF i II TI oraz  panie Urszula Wilkołaska i Joanna Mendykowska,mogły uczestniczyć w tym niecodziennym, sportowym wydarzeniu.
więcej...

Tydzień w Spoleto za nami …

08 Czerwiec 2016

Pierwszy tydzień praktyk zagranicznych drugiej grupy w Spoleto we Włoszech już za nami. Zakończył się on w sobotę 04 czerwca. Również tego dnia zmieniliśmy miejsce zakwaterowania. Opuściliśmy gościnne progi Casa di Ospitalita Nazareno, udając się do Ostello Villa Redenta Spoleto. Był to dla nas okres pełen wyzwań, nowych doświadczeń zawodowych oraz lekcja samodzielności. Po raz pierwszy spotkaliśmy się się z pracodawcami i poznaliśmy swoje miejsca pracy oraz obowiązki i zadania na cały okres stażu. Wszystkie miejsca praktyk zaproponowane przez włoskiego partnera pozwalają nam poszerzyć i udoskonalić swoje umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole. Dużym wyzwaniem dla nas jest porozumiewanie się z współpracownikami. Głównie rozmawiamy w języku angielskim i włoskim. Zdobyte w ten sposób umiejętności językowe przydają się nam nie tylko w pracy, ale także podczas zakupów. W wolnym czasie pod opieką Janusza Sagana spacerujemy po centrum miasta poznając najważniejsze zabytki oraz górskie szlaki turystyczne.

więcej...

Euro Hubal 2016

07 Czerwiec 2016
 6.06.2016r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej w ramach projektu : Euro Hubal 2016.
Każda klasa wylosowała państwo, pod barwami którego rozegrała turniej piłki nożnej:
klasa I TPS ( Niemcy),
klasa III TPS( Francja)
W związku z tym, że grupa młodzieży z klas II przebywa na stażu, klasy te miały problem z wystawieniem swoich składów. Tak więc klasa II TPS ( Irlandia Północna) i klasa II TI ( Ukraina) oraz drużyna nauczycieli ( Polska) i klasa III Ti ( Hiszpania) w turnieju połączyli swoje siły.
Mistrzostwa rozegrano systemem każdy z każdym na boisku przed internatem.
Za zwycięstwo w meczu przyznano 3 punkty; za remis po 1 punkcie; za przegraną – 0 punktów. Przy jednakowej liczbie punktów , wzięto pod uwagę zdobyte i utracone bramki.  
więcej...

II Szkolny Turniej Ringo

03 Czerwiec 2016
 1.06.2016r odbył się II Turniej ringo. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: dwójki i trójki.
Klasyfikacja końcowa:
Kategoria dwójek ( gra 1 ringo):
I miejsce –Patrycja Skoczylas i Piotr Walczak – klasa I TPS
II miejsce – Ewelina Kulka i Aneta Zarosińska – klasa III TI
III miejsce – Ewa Sawa i Justyna Wieleba – klasa III TIUF
więcej...

Erasmus+ - podsumowanie pobytu pierwszej grupy

02 Czerwiec 2016
  W dniach 4.05 – 25.05.2016 grupa 12 uczniów odbywających kształcenie praktyczne w zawodach: technik pojazdów samochodowych – Moczybroda Adam, Król Hubert, Kowalczyk Mateusz, Goch Przemysław, Mełgieś Grzegorz, technik usług fryzjerskich  – Pizoń Patrycja, Korba Agata, Niedźwiedź Agata, Wieleba Justyna, technik informatyk – Sawa Ewa, Krzysiak Tomasz, pod opieką pani Katarzyny Maciejczyk przebywali na stażu zawodowym we Włoszech. Praktyki odbywały się w miejscowości Spoleto – prowincja Perugia, region Umbria.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl