AKTUALNOŚCI:

„Szkoła Innowacji 2016” …

08 Kwiecień 2016
 W czwartek 07.04.2016 w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Projekt ten organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od 2013 roku. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim. Dotychczas, podczas trzech edycji Konkursu, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny, w tym 19 szkół otrzymało certyfikat dwukrotnie, a 13 – trzykrotnie. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół.
więcej...

KAJETAN KOŹMIAN-POETA ZAPOMNIANY

23 Marzec 2016
 16 marca odbył się konkurs poświęcony życiu i twórczości Kajetana Koźmiana – poety, krytyka literackiego, pamiętnikarza, tłumacza, związanego z naszą okolicą. Urodził się w Gałęzowie, mieszkał w Piotrowicach, pochowany jest na cmentarzu w Bychawce.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczestników. Największą wiedzą na temat życia i twórczości poety wykazali się uczniowie klasy I TPS :
Patrycja Skoczylas-I miejsce
Walczak Piotr -II miejsce
Jackowski Marcin –III miejsce
Gratulujemy !!!


Dzień otwarty

22 Marzec 2016
 Dnia 22 marca 2016 roku w naszej szkole zostały zorganizowane Dni Otwarte. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcjach otwartych  z przedmiotów zawodowych . Zainteresowani zawodem technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,,Magia spawania’’ i ,,Drugie życie silnika’’. Uczennice gimnazjum aktywnie uczestniczyły w zajęciach ,,Stylizacja fryzur’’ w zawodzie  technik usług fryzjerskich z innowacją „Wizaż i stylizacja” . Dla pasjonatów informatyki  myślących poważnie o zawodzie technik informatyk z innowacją „Grafika i gry komputerowe”  zorganizowano zajęcia ,,Tajemnice informatyki’’. Wszyscy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od wewnątrz, porozmawiać z uczniami, nauczycielami.
Wszystkich zapraszamy na festyn edukacyjny, który odbędzie się 29 kwietnia w Hubalu!!!!
NIE SPRAWIAMY ZAWODU – DAJEMY ZAWÓD!!!

Kartki świąteczne

21 Marzec 2016
  10.03.2016r odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyli uczennice i uczniowie z klas II TIUF i III TIUF. Młodzież wykonała kartki wielkanocne, które zostały wysłane z okazji zbliżających się świąt do okolicznych szkół, gimnazjów i instytucji.

Galeria zdjęć ...

Konkurs na najładniejszą pisankę.

21 Marzec 2016
Wyniki konkursu na najładniejszą pisankę.
I miejsce – uczeń klasy I TPS – Michał Sowa
Wyróżnienia:
Agata Korba, Patrycja Pizoń, Ewa Sawa – klasa III TIUF; Patrycja Skoczylas – I TPS
Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom konkursu.

Pomagamy potrzebującym i słabszym …

18 Marzec 2016
  W dniu 16 marca 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do tegorocznej Akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Organizatorem Akcji jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.Liderem organizacyjnym przedsięwzięcia jest Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
   Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl