AKTUALNOŚCI:

#KOMÓRKOMANIA w „Hubalu” …

21 Październik 2016
 W dniach 13 – 21.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja informacyjno – edukacyjna #KOMÓRKOMANIA. Zorganizowana została ona dzięki wsparciu Lubelskiego Kuratora Oświaty, w imieniu Fundacji DKMS w Warszawie. Akcja ta miała na celu popularyzowanie wśród młodzieży idei ratowania życia poprzez dawstwo szpiku kostnego, w tym zorganizowanie w szkole akcji rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych -  Szkolne Dni Dawcy Szpiku #KOMÓRKOMANIA.

więcej...

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2016 …

20 Październik 2016
 14 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

   Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces dydaktyczny i wychowawczy, podziękować za wskazywanie młodzieży nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.


więcej...

POWIAT LUBELSKI „SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI” 2016

19 Październik 2016
 12 października br. Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski wraz z Panią Beatą Janiszewską – Brudzisz, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w imieniu Powiatu Lubelskiego odebrali Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2016” oraz Wyróżnienie „Prymus”przyznane w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska akademickie, powołaną przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Finałowa Gala odbyła się w Sali Białej Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas jej trwania reprezentantom powiatów i gmin z całego kraju wręczono Certyfikaty poświadczające pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności lokalnej polityki oświatowej. Certyfikaty wręczali prof. Dariusz Rotta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Pani Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

więcej...

Klasy patronackie w „Hubalu” …

13 Październik 2016
 Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2016/2017 szkoła nasza postawiła sobie za priorytet pozyskanie patronatów dydaktycznych wyższych uczelni. Podjęte działania mają przełożyć się na podniesienie jakości nauczania teoretycznego i praktycznego oraz podniesienie wyników egzaminów zawodowych i zdopingowanie uczniów do bycia „mistrzami w zawodzie", który zdobywają. Dotychczasowe starania zaowocowały podpisaniem umowy patronackiej z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
  
   Umowę podpisali: Teresa Bogacka – Kanclerz WSEI oraz dr hab. Mirosław Jarosz, prof. nadzw. WSEI – Rektor WSEI w Lublinie. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie reprezentował Dyrektor Jerzy Sprawka. Podczas wizyty w Bychawie w dniu 12.10.2016 r. Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie reprezentował dr inż. Józef Stokłosa Prodziekan Wydziału Transportu i Informatyki. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli szkolni koordynatorzy współpracy z WSEI w Lublinie p. Jolanta Szpytma i p. Janusz Sagan.

więcej...

Święto szkoły

03 Październik 2016
 W piątek 30 września 2016r.  uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

Już po raz dwudziesty ósmy w murach naszej szkoły zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Święto szkoły rozpoczął dyrektor - Pan Jerzy Sprawka przybliżając postać patrona szkoły

   Major Henryk Dobrzański, Patron naszej szkoły - to człowiek wybitny i niezwykły. Tak, jak każdy z nas miał swoje życiowe plany, marzenia, pasje. Wartością nadrzędną była dla niego Ojczyzna  i to właśnie dla Niej gotów był wyrzec się wszystkiego i stanąć do walki w jej obronie. Przysięgał, że broni nie złoży, munduru nie zdejmie i słowa dotrzymał.

   Pierwszy partyzant Rzeczpospolitej, "szalony major", jak nazywali Go Niemcy, nadal żyje w legendzie. My młodzi wracamy każdego roku  do tych tragicznych wydarzeń, aby przybliżyć postać majora i historię Jego oddziału, kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili – zaproszeni goście, dyrektorzy z okolicznych szkół, nauczyciele emeryci, rodzice i przedstawiciele lokalnych instytucji.

więcej...

57. pokazy z fizyki na UMCS …

03 Październik 2016

W dniu 22 września 2016 roku grupa uczniów klasy I Tps wraz z wychowawcą panem Januszem Saganem wzięła udział w 57. pokazach z fizyki na UMCS. W tym roku uczestnicy mogli podziwiać zjawiska fizyczne w doświadczeniach wykonywanych przez fachowców i pasjonatów w następujących tematach: ciecze, fizyka ludzkiego ciała, rezonanse, elektromagnetyzm. Pokazy były prowadzone przez wykładowców uniwersytetu z dużym poczuciem humoru, co nam się bardzo podobało. Każdy oglądał eksperymenty z wielkim zaciekawieniem i zapewniał o tym, że za rok chętnie znowu odwiedzi uczelnię w Lublinie, by wziąć udział w kolejnych już pokazach. Mamy nadzieję, że uczniowie zrozumieli zawiłe prawa fizyczne, a zdobytą wiedzę wykorzystają na lekcjach fizyki.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl