AKTUALNOŚCI:

Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym

03 Listopad 2016
 02.11.2016r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym w grze pojedynczej. Turniej  rozegrano systemem  pucharowym  do  dwóch przegranych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Ewelina Kulka – klasa IV TI

II miejsce – Aneta Zarosińska – klasa IVTI

III miejsce – Patrycja Skoczylas – klasa II TPS

Gratulujemy.
Galeria zdjęć ...

więcej...

Pielgrzymka maturzystów

02 Listopad 2016
 W miesiącu październiku uczniowie klas maturalnych z wychowawczyniami p. Barbarą Długoszek i p. Katarzyną Maciejczyk oraz katechetką p. Anną Pikul uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki „Idźcie i nauczajcie”. Uczniowie pełni wiary i nadziei złożyli swoje prośby i dziękczynienia przed obliczem Pani Jasnogórskiej. My nauczyciele wspomagając ich modlitwą życzymy naszym maturzystom jak najlepszych wyników z egzaminów.
więcej...

Kolejna akcja

02 Listopad 2016
 Po raz drugi nasza szkoła organizuje zbiórkę kocy dla schroniska zwierząt w Lublinie pod nazwą "Kocyk dla psa i kota". Akcja ma za zadanie wspierać schroniska poprzez przekazywanie im materiałów do ocieplania miejsc bud i kojców oraz poprawy standardów bytu cierpiących w schroniskach zwierząt.
   Zwracamy się do wszystkich z prośbą o dostarczanie niepotrzebnych kocy oraz innych materiałów ocieplających do szkoły. Akcja potrwa do 17 grudnia 2016 roku. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!!!

„Ćpunka” - spektakl profilaktyczny …

02 Listopad 2016
 W dniu 28.10.2016 roku grupa uczniów klasy I Tps wraz z wychowawcą Januszem Saganem udała się do Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” na przedpremierowy pokaz spektaklu profilaktycznego „Ćpunka”. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki -To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.
więcej...

VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

28 Październik 2016
 Dyrekcja, nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie serdecznie zapraszają  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VII  Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”, który odbędzie się  16 listopada 2016 r. o godz.9.00. Celem  konkursu jest popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży. Konkurs  odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego oraz Burmistrza Bychawy. Recytacje będą oceniane i nagradzane  w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Zgłoszenia do konkursu do 10.11.2016 r.

Regulamin konkursu ...
Karta zgłoszenia ...
Zgoda na wykorzystanie wizerunku ...
więcej...

Wyjazd do kina

27 Październik 2016
       Tak jak opowiadamy o Katyniu,

           jak opowiadamy o Powstaniu Warszawskim,


           trzeba również opowiedzieć o ludobójstwie na Kresach.


                                               -reżyser Wojciech Smarzowski


 

 W dniu 19 i 26 października 2016 r. został zorganizowany wyjazd dwóch grup uczniów klasy: III Tiuf i  I Tps do Kina Cinema City Plaza i Kina Cinema City w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie na projekcje filmu „Wołyń”. Głównym celem tych wyjazdów było poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach historii, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

 

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl