AKTUALNOŚCI:

Rozmieniamy się na grosze …

30 Listopad 2016
 Samorząd Uczniowski Zespołu  Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie zachęca wszystkich nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i jej sympatyków do udziału w akcji Góra Grosza. Cel „Góry Grosza” pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te nasze decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.
więcej...

"Lubelska kuźnia talentów 2016-2019"

30 Listopad 2016
    Uczeń klasy II TPS Rafał Sulowski otrzymał stypendium w ramach programu stypendialnego "Lubelska kuźnia talentów 2016-2019" realizowanego przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, Kwalifikacje i Kompetencje Działania 12.4 KSZTAŁCENIE ZAWODOWE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejska w ramach europejskiego Funduszu Społecznego. 

 Rafałowi gratulujemy pracowitości i zdolności.

 Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się 9 grudnia br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zajęcia w ramach projektu „Portugalskie staże uczniów z Bychawy"

30 Listopad 2016
 Od dnia 22 listopada 2016 roku rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Panią Beatę Krzysiak dla pierwszej grupy wyjeżdżającej na staż zawodowy. Kurs ma na celu przygotowanie uczniów do wyjazdu do Portugali w ramach projektu  „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, nr projektu: 2016-1-PL1-KA102-023454 . W zajęciach uczestniczy 21 uczniów, z których 16 w miesiącu lutym wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny.
więcej...

W „Hubalu” … zbieramy baterie !!!

24 Listopad 2016
 Od zarania dziejów człowiek coś wyrzucał, czegoś się pozbywał. Postęp cywilizacyjny sprawił, że życie człowieka stało się wygodniejsze. Ale wraz z postępem cywilizacyjnym nastąpiła degradacja środowiska naturalnego. Chcąc mieć swój malutki udział w ochronie własnego środowiska, szkoła nasza zgłosiła akces do udziału  w VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. Jest to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Organizatorem Programu jest ZGK Organizacja Odzysku Biosystem SA. w Krakowie.
więcej...

WarsawMoto Show 2016

21 Listopad 2016
 W dniu 18.11.2016r  w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się II edycja wielkiej imprezy dla miłośników motoryzacji WarsawMoto Show 2016.
 Grupa uczniów naszej szkoły z klas: I, II, III i IV  technik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami Panią Katarzyną Maciejczyk, dyrektorem szkoły Panem Jerzym Sprawką oraz Panem Andrzejem Pietrzakiem i Jakubem Wieczorkiewiczem miała przyjemność uczestniczyć w w/w imprezie.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze większe emocje i przegląd wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w 2016 roku. Impreza rozpoczęła się w piątek  w Ptak Warsaw Expo – jedynym miejscem w tej części Europy o tak rozległej powierzchni ekspozycyjnej. Powierzchnia liczy ponad 143 tys. mkw. na halach, a tereny wokół, gdzie będzie odbywać się szereg aktywności towarzyszących targom, m.in. pokazy driftu czy off-roadu – to ponad 500 tys. mkw.
więcej...

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

17 Listopad 2016
  16 listopada, po raz siódmy, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. W tym roku wzięło w nim udział 32 uczniów -15 z gimnazjum i 17 ze szkół ponadgimnazjalnych. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie i nauczyciele z:

Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie
Gimnazjum w Tarnawce
Gimnazjum w Borzechowie
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie
 Gimnazjum Nr 3 w Zespole Szkół   w Krężnicy Jarej
Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Niemcach
Zespołu  Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
Zespołu  Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl