AKTUALNOŚCI:

„Ćpunka” - spektakl profilaktyczny …

02 Listopad 2016
 W dniu 28.10.2016 roku grupa uczniów klasy I Tps wraz z wychowawcą Januszem Saganem udała się do Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” na przedpremierowy pokaz spektaklu profilaktycznego „Ćpunka”. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki -To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.
więcej...

VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

28 Październik 2016
 Dyrekcja, nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie serdecznie zapraszają  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VII  Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”, który odbędzie się  16 listopada 2016 r. o godz.9.00. Celem  konkursu jest popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży. Konkurs  odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego oraz Burmistrza Bychawy. Recytacje będą oceniane i nagradzane  w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Zgłoszenia do konkursu do 10.11.2016 r.

Regulamin konkursu ...
Karta zgłoszenia ...
Zgoda na wykorzystanie wizerunku ...
więcej...

Wyjazd do kina

27 Październik 2016
       Tak jak opowiadamy o Katyniu,

           jak opowiadamy o Powstaniu Warszawskim,


           trzeba również opowiedzieć o ludobójstwie na Kresach.


                                               -reżyser Wojciech Smarzowski


 

 W dniu 19 i 26 października 2016 r. został zorganizowany wyjazd dwóch grup uczniów klasy: III Tiuf i  I Tps do Kina Cinema City Plaza i Kina Cinema City w Centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie na projekcje filmu „Wołyń”. Głównym celem tych wyjazdów było poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach historii, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

 

więcej...

#KOMÓRKOMANIA w „Hubalu” …

21 Październik 2016
 W dniach 13 – 21.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja informacyjno – edukacyjna #KOMÓRKOMANIA. Zorganizowana została ona dzięki wsparciu Lubelskiego Kuratora Oświaty, w imieniu Fundacji DKMS w Warszawie. Akcja ta miała na celu popularyzowanie wśród młodzieży idei ratowania życia poprzez dawstwo szpiku kostnego, w tym zorganizowanie w szkole akcji rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych -  Szkolne Dni Dawcy Szpiku #KOMÓRKOMANIA.

więcej...

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2016 …

20 Październik 2016
 14 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

   Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces dydaktyczny i wychowawczy, podziękować za wskazywanie młodzieży nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.


więcej...

POWIAT LUBELSKI „SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI” 2016

19 Październik 2016
 12 października br. Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski wraz z Panią Beatą Janiszewską – Brudzisz, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w imieniu Powiatu Lubelskiego odebrali Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2016” oraz Wyróżnienie „Prymus”przyznane w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska akademickie, powołaną przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Finałowa Gala odbyła się w Sali Białej Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas jej trwania reprezentantom powiatów i gmin z całego kraju wręczono Certyfikaty poświadczające pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności lokalnej polityki oświatowej. Certyfikaty wręczali prof. Dariusz Rotta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Pani Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl