AKTUALNOŚCI:

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły-majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

26 Wrzesień 2016
 Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Wiedzy o Patronie organizowany przed Świętem Szkoły dla uczniów klas I . Na lekcjach języka polskiego, historii, godzinie z wychowawcą poznają oni postać majora Henryka Dobrzańskiego i historię Jego oddziału.25 września uczniowie wykazali się swoja wiedzą. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Prajsnar Hubert, Pęcak Konrad, Mazurek Karol, Sajecki Wojciech, Pruś Jacek, Sadło Jakub, Sulowski Kamil, Skowronek Adrian z klasy I TPS oraz Kuśmierz Paweł, Sprawka Dominika, Gustaw Patryk, Budzyński Kacper z klasy I Ti.Najwieksza wiedza na temat „Hubala” wykazał się Hubert Prajsnar  z klasy I TPS, II miejsce  zajął Patryk Gustaw i III Kacper Budzyński z klasy I TI. Zwycięzcy otrzymają nagrody w dniu Święta Szkoły. Gratulujemy !

Konkurs „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” rozstrzygnięty

26 Wrzesień 2016
 Na początku roku  uczniowie przygotowali referaty o Henryku Sienkiewiczu, czytali fragmenty „Quo vadis”. Następnie młodzież z klas I-III przystąpiła do pierwszego etapu konkursu. 29 uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o naszym nobliście przeszło  do drugiego etapu konkursu.
21 września przystąpili oni do rozwiązywania testu .Wyłonił on zwycięzcę ,ale nie można było przyznać II i III miejsca, ponieważ 7 uczniów uzyskało taką samą ilość punktów.
26 września odbyła się miedzy nimi dogrywka.
Zwycięzcą konkursu został Rafał Sulowski z klasy II TPS, II miejsce zajął Paweł Kuśmierz z klasy I Ti, III –Agata Tyniec z klasy I Ti. Zwycięzcy otrzymają upominki oraz nagrodę specjalną -wyjazd do muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
więcej...

Spotkanie organizacyjne ws. stażu w Portugalii

24 Wrzesień 2016
 Dnia 16 września odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie projektu „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.  Na spotkaniu obecni byli wszyscy uczniowie chcący uczestniczyć w 3-tygogniwych stażach w Portugalii. Uczniowie zostali zapoznani m.in. z celami projektu, zasadami rekrutacji, terminami wyjazdów, miejscem zakwaterowania oraz odbywania praktyk. W czasie wolnych weekendów dla uczestników projektu przewidziane są wycieczki fakultatywne. Po spotkaniu uczniowie otrzymali ankiety do wypełnienia przez nich samych, rodziców, wychowawcę oraz pedagoga w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Galeria zdjęć ...

ZAPROJEKTUJ LOGO NASZEGO PROJEKTU!!!

23 Wrzesień 2016
 W ramach projektu „ My Europe, My life, My future” ogłaszamy konkurs na logo i slogan projektu.

 Logo powinno odzwierciedlać tematykę projektu. Może być wykonane dowolna techniką indywidualnie lub w parach. Spośród prac dostarczonych do 7 X 2016r. zostaną wybrane dwie, które będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu.

Kolejna akcja Honorowego Dawcy Krwi

14 Wrzesień 2016

 W dniu 13.09.2016 r. odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa w „HUBALU”. Już po raz kolejny gościliśmy u siebie mobilną ekipę z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. Podczas akcji krwiodawstwa do oddania krwi zgłosiło się 35 osób a zakwalifikowało się 31.Zebrano 13950 ml cennego leku. Oprócz uczniów krew oddali nauczyciele i absolwenci naszej szkoły.

 

więcej...

Projekt Erasmus + w naszej szkole!!!

10 Wrzesień 2016
 W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystępuje do realizacji dwuletniego projektu Erasmus +.

Projekt adresowany jest do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie zaplanowane działania będziemy realizować razem ze szkołami partnerskimi z Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Portugalii i Grecji.

Oficjalny tytuł projektu to „My Europe, My Life, My future”. A co kryje się pod tym terminem? Na to pytanie będziemy odpowiadać już wkrótce.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl