AKTUALNOŚCI:

W „Hubalu” … zbieramy baterie !!!

24 Listopad 2016
 Od zarania dziejów człowiek coś wyrzucał, czegoś się pozbywał. Postęp cywilizacyjny sprawił, że życie człowieka stało się wygodniejsze. Ale wraz z postępem cywilizacyjnym nastąpiła degradacja środowiska naturalnego. Chcąc mieć swój malutki udział w ochronie własnego środowiska, szkoła nasza zgłosiła akces do udziału  w VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. Jest to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Organizatorem Programu jest ZGK Organizacja Odzysku Biosystem SA. w Krakowie.
więcej...

WarsawMoto Show 2016

21 Listopad 2016
 W dniu 18.11.2016r  w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się II edycja wielkiej imprezy dla miłośników motoryzacji WarsawMoto Show 2016.
 Grupa uczniów naszej szkoły z klas: I, II, III i IV  technik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami Panią Katarzyną Maciejczyk, dyrektorem szkoły Panem Jerzym Sprawką oraz Panem Andrzejem Pietrzakiem i Jakubem Wieczorkiewiczem miała przyjemność uczestniczyć w w/w imprezie.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze większe emocje i przegląd wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w 2016 roku. Impreza rozpoczęła się w piątek  w Ptak Warsaw Expo – jedynym miejscem w tej części Europy o tak rozległej powierzchni ekspozycyjnej. Powierzchnia liczy ponad 143 tys. mkw. na halach, a tereny wokół, gdzie będzie odbywać się szereg aktywności towarzyszących targom, m.in. pokazy driftu czy off-roadu – to ponad 500 tys. mkw.
więcej...

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

17 Listopad 2016
  16 listopada, po raz siódmy, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. W tym roku wzięło w nim udział 32 uczniów -15 z gimnazjum i 17 ze szkół ponadgimnazjalnych. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie i nauczyciele z:

Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie
Gimnazjum w Tarnawce
Gimnazjum w Borzechowie
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie
 Gimnazjum Nr 3 w Zespole Szkół   w Krężnicy Jarej
Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Niemcach
Zespołu  Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
Zespołu  Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie

więcej...

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

14 Listopad 2016
 „Nie zginęła! Zmartwychwstała!
Mimo wrogich burz.
Wstała wielka i wspaniała
w blasku jasnych zórz.
Spadły pęta i kajdany.
Pierzchnął zdrady wróg.
Czas wolności znów nam dany
Wrócił nam ją Bóg.”

 11 listopada w kościele parafialnym w Bychawie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości - kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę  język, obyczaje. Dzięki patriotyzmowi w sercach naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Kochać Ojczyznę to  wówczas  znaczyło walczyć o nią, a często oddać życie.

więcej...

Konkurs plastyczny na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

14 Listopad 2016
 Do udziału w konkursie na kartkę zapraszamy wszystkie klasy w szkole

Regulamin konkursu:

1) Format prac: kartki nadające się do wysłania w kopercie, pojedyncze lub składane.

2) Techniki plastyczne dowolne (malowanie, wyklejanie, wydrapywanie, formy graficzne, techniki mieszane, itp.)

3) Jury oceni: pomysł, oryginalność, wykonanie, estetykę, treść.

4) Każda klasa wykona 5 kartek świątecznych dowolną techniką.

5) Najładniejsze kartki zostaną zabrane na spotkanie projektowe do Portugalii i przekazane partnerom projektu

6) Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wysyłania kartek świątecznych i składania życzeń.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Niepodległa, niepokorna …ma na imię Polska

10 Listopad 2016
 „Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”


8.11.2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego  Święta Niepodległości .Dzień ten jest  upamiętnieniem  odzyskania przez Polskę niepodległości
w 1918, po 123 latach
zaborów .Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 r., zniesione zostało ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. Przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r. Zaprezentowane przez młodzież  wiersze i piosenki patriotyczne, związane z tym wydarzeniem, wprowadziły zebranych w nastrój zadumy i refleksji. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas:
 III TPS: Arkadiusz Nieściur, Paweł Rokicki, Arkadiusz Paluch, Kacper Bartoszek, Łukasz Pochwatka
III TUF : Joanna Tymoszuk, Karolina Mucha, Patrycja Goś, Radosław Tylec, Aleksandra Winiarczyk, Agata Staszewska, Beata Znój……………
IV Ti: Paulina Bielak, Paweł Liwak
II TPS: Rafał Sulowski
I TI: Piotr Baran, Patryk Gustaw
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Jolanta Szpytma, Joanna Mendykowska, Robert Skoczylas. Uczniowie zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie i wokalne jeszcze raz w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Bychawie ,uświetniając gminne obchody tego święta.


Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl