AKTUALNOŚCI:

Święto szkoły

03 Październik 2016
 W piątek 30 września 2016r.  uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

Już po raz dwudziesty ósmy w murach naszej szkoły zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Święto szkoły rozpoczął dyrektor - Pan Jerzy Sprawka przybliżając postać patrona szkoły

   Major Henryk Dobrzański, Patron naszej szkoły - to człowiek wybitny i niezwykły. Tak, jak każdy z nas miał swoje życiowe plany, marzenia, pasje. Wartością nadrzędną była dla niego Ojczyzna  i to właśnie dla Niej gotów był wyrzec się wszystkiego i stanąć do walki w jej obronie. Przysięgał, że broni nie złoży, munduru nie zdejmie i słowa dotrzymał.

   Pierwszy partyzant Rzeczpospolitej, "szalony major", jak nazywali Go Niemcy, nadal żyje w legendzie. My młodzi wracamy każdego roku  do tych tragicznych wydarzeń, aby przybliżyć postać majora i historię Jego oddziału, kolejnym rocznikom uczniów naszej szkoły.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili – zaproszeni goście, dyrektorzy z okolicznych szkół, nauczyciele emeryci, rodzice i przedstawiciele lokalnych instytucji.

więcej...

57. pokazy z fizyki na UMCS …

03 Październik 2016

W dniu 22 września 2016 roku grupa uczniów klasy I Tps wraz z wychowawcą panem Januszem Saganem wzięła udział w 57. pokazach z fizyki na UMCS. W tym roku uczestnicy mogli podziwiać zjawiska fizyczne w doświadczeniach wykonywanych przez fachowców i pasjonatów w następujących tematach: ciecze, fizyka ludzkiego ciała, rezonanse, elektromagnetyzm. Pokazy były prowadzone przez wykładowców uniwersytetu z dużym poczuciem humoru, co nam się bardzo podobało. Każdy oglądał eksperymenty z wielkim zaciekawieniem i zapewniał o tym, że za rok chętnie znowu odwiedzi uczelnię w Lublinie, by wziąć udział w kolejnych już pokazach. Mamy nadzieję, że uczniowie zrozumieli zawiłe prawa fizyczne, a zdobytą wiedzę wykorzystają na lekcjach fizyki.

więcej...

VI Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”

03 Październik 2016
  2.10.2016r już po raz szósty,  odbyła się impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Lublinie, pod hasłem „Biegaj z nami”. Tradycyjnie już  połączona była z oficjalnym otwarciem drogi Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola.

Zawodnicy pobiegli przebudowaną drogą i podobnie, jak w poprzednich latach, na starcie stanęły reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyny samorządowców z powiatu lubelskiego. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 6 x 800 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej wystartowali  samorządowcy oraz  zawodniczki i zawodnicy, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 7 kilometrów. 

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybszą sztafetą chłopców, po raz kolejny okazali się uczniowie z naszego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego z Bychawy, drugie miejsce zajęła sztafeta uczniów z „Kwiatka” z Bychawy, a trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Zespołu Szkól Techniki Rolniczej z Piotrowic.

więcej...

XIX biegi im. Hubala.

03 Październik 2016
 29.09.2016r w naszej szkole odbyły się biegi im. Hubala. W zawodach wzięło udział 11 uczniów , którzy mieli do pokonania dystans 1000m.

Klasyfikacja końcowa:

1.      Karol Styk – klasa IV TI

2.      Łukasz Gajor – klasa I TPS

3.      Rafał Rakuś – klasa III TPS

Gratulujemy wygranym!!!

Galeria zdjęć ...

więcej...

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły-majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

26 Wrzesień 2016
 Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Wiedzy o Patronie organizowany przed Świętem Szkoły dla uczniów klas I . Na lekcjach języka polskiego, historii, godzinie z wychowawcą poznają oni postać majora Henryka Dobrzańskiego i historię Jego oddziału.25 września uczniowie wykazali się swoja wiedzą. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Prajsnar Hubert, Pęcak Konrad, Mazurek Karol, Sajecki Wojciech, Pruś Jacek, Sadło Jakub, Sulowski Kamil, Skowronek Adrian z klasy I TPS oraz Kuśmierz Paweł, Sprawka Dominika, Gustaw Patryk, Budzyński Kacper z klasy I Ti.Najwieksza wiedza na temat „Hubala” wykazał się Hubert Prajsnar  z klasy I TPS, II miejsce  zajął Patryk Gustaw i III Kacper Budzyński z klasy I TI. Zwycięzcy otrzymają nagrody w dniu Święta Szkoły. Gratulujemy !

Konkurs „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” rozstrzygnięty

26 Wrzesień 2016
 Na początku roku  uczniowie przygotowali referaty o Henryku Sienkiewiczu, czytali fragmenty „Quo vadis”. Następnie młodzież z klas I-III przystąpiła do pierwszego etapu konkursu. 29 uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o naszym nobliście przeszło  do drugiego etapu konkursu.
21 września przystąpili oni do rozwiązywania testu .Wyłonił on zwycięzcę ,ale nie można było przyznać II i III miejsca, ponieważ 7 uczniów uzyskało taką samą ilość punktów.
26 września odbyła się miedzy nimi dogrywka.
Zwycięzcą konkursu został Rafał Sulowski z klasy II TPS, II miejsce zajął Paweł Kuśmierz z klasy I Ti, III –Agata Tyniec z klasy I Ti. Zwycięzcy otrzymają upominki oraz nagrodę specjalną -wyjazd do muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl