AKTUALNOŚCI:

Niepodległa, niepokorna …ma na imię Polska

10 Listopad 2016
 „Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”


8.11.2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego  Święta Niepodległości .Dzień ten jest  upamiętnieniem  odzyskania przez Polskę niepodległości
w 1918, po 123 latach
zaborów .Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 r., zniesione zostało ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. Przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r. Zaprezentowane przez młodzież  wiersze i piosenki patriotyczne, związane z tym wydarzeniem, wprowadziły zebranych w nastrój zadumy i refleksji. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas:
 III TPS: Arkadiusz Nieściur, Paweł Rokicki, Arkadiusz Paluch, Kacper Bartoszek, Łukasz Pochwatka
III TUF : Joanna Tymoszuk, Karolina Mucha, Patrycja Goś, Radosław Tylec, Aleksandra Winiarczyk, Agata Staszewska, Beata Znój……………
IV Ti: Paulina Bielak, Paweł Liwak
II TPS: Rafał Sulowski
I TI: Piotr Baran, Patryk Gustaw
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Jolanta Szpytma, Joanna Mendykowska, Robert Skoczylas. Uczniowie zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie i wokalne jeszcze raz w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Bychawie ,uświetniając gminne obchody tego święta.


Galeria zdjęć ...

Tenis stołowy - Mistrzostwa Powiatu

10 Listopad 2016

 9 listopada 2016r.  w ZSTR w Piotrowicach, odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpili zawodnicy i zawodniczki  z5 szkół naszego Powiatu. Naszą szkołę w kategorii chłopców reprezentowali Karol Styk, Rekiel Arkadiusz i Gawda Adrian. W kategorii dziewcząt: Kulka Ewelina i Dolecka Pamela.

W kategorii chłopców najwyżej uplasował się Karol Styk zajmując miejsce IV i tym samym uzyskał awans do zawodów Rejonowych.

Galeria zdjęć ...

"My Europe, My Life, My Future" - spotkanie koordynatorów

15 Listopad 2016
 W dniach 23-27 listopada 2016 w szkole spotkali się partnerzy projektu "My Europe, My Life, My Future"  finansowanego w ramach programu Erasmus Plus.

 Partnerstwo tworzy 6 szkół z Polski, Rumunii, Portugalii, Grecji, Bułgari i Chorwacji. W czasie 2 lat projektu zaplanowanych jest wiele spotkań nauczycieli i uczniów. Tym razem w Grecji na wyspie Chios,  12 pedagogów ze szkół partnerskich pracowało nad dokumentacją projektu. Naszą  szkołę w tym spotkaniu reprezentowało dwóch nauczycieli panie: Katarzyna Maciejczyk, która jest polskim koordynatorem  i koordynatorem całego projektu i Beata Krzysiak nauczyciel języka angielskiego. To pierwsze spotkanie było konieczne, aby dopracować wszystkie główne założenia projektu i szczegółowo omówić najbliższe zadania: wybór logo projektu, przygotowanie mobilności uczniów, sposoby komunikowania się. Uzgadnialiśmy sposoby o wdrażania projektu i metody popularyzowania jego rezultatów, między innymi poprzez stworzenie strony internetowej, fotoblogu, profilów na portalach społecznościowych oraz zarejestrowaniu projektu na platformie e-twining. 
 

więcej...

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt

07 Listopad 2016
 Dnia 7 listopada2016r. odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, którzy systemem pucharowym do dwóch wygranych rozegrali swoje pojedynki. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – Karol Styk kl. IV TIUF

II miejsce – Arkadiusz Rekiel kl. IVTPS

III miejsce – Adrian Gawda kl. IV TPS

Uczniowie, którzy zajęli 3 czołowe miejsca zakwalifikowali się do zawodów powiatowych w tenisie stołowym, które odbędą się 9.11.2016 r. w Piotrowicach.

Galeria zdjęć ...

więcej...

Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym

03 Listopad 2016
 02.11.2016r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym w grze pojedynczej. Turniej  rozegrano systemem  pucharowym  do  dwóch przegranych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Ewelina Kulka – klasa IV TI

II miejsce – Aneta Zarosińska – klasa IVTI

III miejsce – Patrycja Skoczylas – klasa II TPS

Gratulujemy.
Galeria zdjęć ...

więcej...

Pielgrzymka maturzystów

02 Listopad 2016
 W miesiącu październiku uczniowie klas maturalnych z wychowawczyniami p. Barbarą Długoszek i p. Katarzyną Maciejczyk oraz katechetką p. Anną Pikul uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki „Idźcie i nauczajcie”. Uczniowie pełni wiary i nadziei złożyli swoje prośby i dziękczynienia przed obliczem Pani Jasnogórskiej. My nauczyciele wspomagając ich modlitwą życzymy naszym maturzystom jak najlepszych wyników z egzaminów.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl