AKTUALNOŚCI:

Pierwszy wyjazd grupy motocyklowej

26 Wrzesień 2020
  W dniu 25 września 2020 roku uczniowie: Otylia Grobelna, Sebastian Dulbas, Bartłomiej Kaźmierak, Eryk Kula, Przemysław Malec, Jakub Robak, Bartłomiej Wyka, Kacper Tylus wraz z opiekunem Marcinem Krykiem uczestniczyli w pierwszym wyjeździe grupy motocyklowej „Hubal”. Uczniowie wraz z opiekunem udali się do miejscowości Kaliszany Kolonia, gdzie podziwiać mogli nieczynne już kamieniołomy umiejscowione nad brzegiem Wisły, następnie przejechali do miejscowości Piotrawin gdzie mogli pospacerować brzegiem Wisły. Po spacerze grupa udała się w stronę Bychawy. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że humory wszystkim uczestnikom dopisywały, planowany jest kolejny cykliczny wyjazd.  

Galeria zdjęć ...

Jasna Góra

21 Wrzesień 2020
 21 września 2020 roku uczniowie klasy IV TPS uczestniczyli w indywidualnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Organizatorem wyjazdu i opiekunem grupy był wychowawca klasy p. Jakub Wieczorkiewicz. O godzinie 11:00 młodzież wzięła udział we Mszy Świętej, gdzie pełna nadziei i ufności powierzała swoją przyszłość Matce Przenajświętszej. W czasie wolnym zwiedziliśmy Skarbiec Jasnogórski oraz podziwialiśmy „retabulum” czyli wielką nastawę ołtarzową do celebrowania uroczystych nabożeństw z udziałem licznych pielgrzymów. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie w planie mieliśmy odwiedzenie grobu śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, a także spacer po Starym Mieście. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii plan udało się zrealizować częściowo. Po uroczystościach pełni wiary i nadziei wróciliśmy do domów. Po nietypowej pielgrzymce zostały tylko wspomnienia i zdjęcia.

Galeria zdjęć ...

"Sprzątanie Świata - Polska"

19 Wrzesień 2020
 Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. To my mieszkańcy Ziemi musimy o nią dbać ponieważ to na nas ciąży odpowiedzialność za jej przyszły los. W tym roku do akcji przyłączyli się uczniowie klasy 1TWZ oraz 2 TPS. Razem z opiekunami wyruszyli na oczyszczanie naszego środowiska lokalnego z pozostawionych śmieci. Zaopatrzeni w rękawice, worki oraz dobre chęci i uśmiechy skutecznie oczyścili pobliski teren z porzuconych papierów, butelek, puszek i innych odpadów. Efektem tego jest czysta i pięknie wyglądająca okolica. Była to także wspaniała lekcja ochrony środowiska. 

Spływ kajakowy „Doliną Bystrzycy”

18 Wrzesień 2020
 16.09.2020 r.  roku uczennice i uczniowie klas II i  III wraz z paniami:  Joanną Mendykowską i Katarzyną Maciejczyk uczestniczyli w  spływie kajakowym „Doliną Bystrzycy” na trasie z Osmolic do Prawiednik. Rzeka na tym 7 km odcinku ma wiele ostrych zakrętów, miejscami jest płytka i spokojna z kamienistym i mulastym dnem. Liczne zwalone drzewa i połamane konary wymagały od uczestników spływu wykazania się umiejętnościami wiosłowania i współpracy. Atrakcji więc nie brakowało a humory dopisywały. Piękna,  słoneczna pogoda - wymarzona na taką formę aktywności na łonie przyrody – to wszystko sprawiło, że spędziliśmy aktywnie i sympatycznie ten czas.  Podczas wyprawy wykazaliśmy się również troską o środowisko zbierając płynące z nurtem rzeki śmieci.

Zachęcamy do takiej formy aktywności i korzystania z walorów turystycznych naszej okolicy.


Galeria zdjęć...

Wycieczka do Zakopanego

18 Wrzesień 2020

 W dniach 29-31.01.2020 r. uczniowie klas I TPS/TUF, II TPS, III TPS, III TI/TUF oraz IV TPS z nauczycielami Jakubem Wieczorkiewiczem i Agnieszką Maciąg, udali się na wycieczkę do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej oraz Wieliczki. W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak relaks w basenach termalnych Hotelu Bukovina, spacer szlakiem turystycznym i Krupówkami oraz zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

Udział w wycieczce był okazją do poznania kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Ponadto uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy  o różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz czas na relaks i integrację.

 
Galeria zdjęć ...

Narodowe Czytanie „Balladyny” J. Słowackiego.

11 Wrzesień 2020
 Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza „ Mickiewicza „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. 

(07.09.2020 r. ) nasza szkoła włączyła się do akcji czytania „Balladyny” J. Słowackiego. Planowaliśmy czytanie na forum szkoły, ale ze względu na zagrożenie Covid-19 i przepisy sanitarne naszą akcję przenieśliśmy do klas. Lektura znana jest chyba wszystkim z poprzedniego etapu edukacyjnego. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać w parach ,lub samodzielnie, wybrane  przez siebie fragmenty lektury .Sytuacja ta pozwoliła nie tylko doskonalić umiejętność pięknego czytania ,ale także przełamywać swoje ograniczenia przed publicznym wystąpieniem.Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl