AKTUALNOŚCI:

III edycja konkursu wiedzy informatycznej "ITHubal"

10 Marzec 2017

 Dnia 9 marca 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr im. mjr. Henryka Dobrzańskiego odbyła się trzecia edycja konkursu wiedzy informatycznej „IT HUBAL”. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – składającej się z 20 pytań testowych zamkniętych oraz praktycznej – składającej się z 15 zadań praktycznych z zakresu obsługi i konfiguracji systemu Windows,  konfiguracji pakietu Microsoft Office w szczególności Word, Excel i Power Point oraz zmiany kodu strony www w HTML.

więcej...

W poszukiwaniu swojego miejsca …

01 Marzec 2017
 W dniu 28.02.2017 r. po raz drugi młodzież z „Hubala” przekroczyła  gościnne progi WSEI w Lublinie. Tego dnia grupa uczniów /55/ wspólnie z nauczycielami Anną Poniewozik, Dariuszem Góźdźiem, Robertem Skoczylasem i Januszem Saganem wzięła udział w kolejnym dniu otwartym tej Uczelni. Tym razem swoją ofertę  przedstawiły: Wydział Administracji i  Ekonomii oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.
więcej...

Ostatnie dni pobytu ...

27 Luty 2017
 Dzień szesnasty i siedemnasty :

Trzeci tydzień. Przyjechały nowe grupy z Polski, a konkretnie uczniowie
 z Ostrołęki i Pionek - duże grupy. Chłopcy martwią się czy starczy dla nich jedzenia /taki żarcik/. Te dni są bardzo podobne do tych, które już za nami. Tylko z jednym wyjątkiem, że po kolacji kolejny raz dziewczęta z grupy tureckiej zaprosiły nas a przede wszystkim naszych chłopaków na wspaniałą turecką kawę. Ponadto każdy otrzymał talizman w formie breloczka. Chłopcy
w drodze rewanżu poczęstowali koleżanki polskimi słodyczami, które bardzo im smakowały. Podejrzewamy pierwsze sympatie. Chłopcy uczą się wymawiać imion zapoznanych koleżanek /Sümeyye, Meltem, Dilara, Feyza, Bensu
i Zeynepe/ ale też działa to w drugą stronę dziewczęta mają problemy
z wypowiedzeniem imion polskich więc chłopcy upraszczają je np.: Jarek czy Arek. Po kawce dyskoteka, bilard czy piłkarzyki /najlepsza w tej dyscyplinie jest Freyza nawet nasz najlepszy fighter Przemek jest zakłopotany skąd u niej takie umiejętności/. Następnie szybka toaleta i do spania.

więcej...

Targi edukacyjne …

20 Luty 2017

 W dniach 16 - 17 lutego br. odbyła się XIII edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. W tym roku szkoły, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku pn. „Szkoły Powiatu Lubelskiego". Specjalnie na tę okazję Powiat Lubelski wydał folder ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kierunków kształcenia.

   Wśród tych szkół nie zabrakło również „Hubala”. Przedstawiliśmy swoją ofertę edukacyjną w sposób atrakcyjny. Nasz „pojazd mechaniczny” cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników targów. Uczennice z klasy fryzjerskiej czesały chętne osoby i udzielały niezbędnych porad fryzjerskich.

więcej...

Kolejne dni na stażu ...

20 Luty 2017
 Dzień dziewiąty :

Godzina 815 śniadanie.. Rozpoczynamy drugi tydzień pracy. Widać, że uczniowie już są obyci ze zwyczajami jakie obowiązują w kampusie.

Po śniadaniu o godzinie 900 uczniowie pobierają prowiant na lunch i wsiadają do poszczególnych busów. 8 godzin praktyk, lunch i powrót do miejsca zamieszkania. Kolejna lekcja portugalskiego - dzisiaj kolory. Następnie kolacja, czas wolny i cisza nocna.

więcej...

Prawie jak studenci ...

16 Luty 2017

 W środę 15.02.2017 r., swoje drzwi otworzyły przed nami: Wydział Administracji i Ekonomii oraz Wydział Transportu i Informatyki WSEI. Przeszło czterdziestoosobowa grupa uczniów z „Hubala” pod opieką nauczycieli: Katarzyny Maciejczyk, Dariusza Góźdźia i Janusza Sagana wzięła udział w Dniach Otwartych WSEI w Lublinie. W trakcie tej wizyty młodzież mogła dowiedzieć się o współczesnych zagrożeniach terrorystycznych, bezpieczeństwie danych w cyberprzestrzeni i treningu kreatywności w efektywnym uczeniu się. Odbyły się również prezentacje skaningowego mikroskopu elektronowego, zaprezentowano możliwości wariografu i choć na chwilę zostaliśmy przeniesieni z świata rzeczywistego do świata cyberprzestrzeni za pomocą skanera 3D. Ponadto uczestniczyliśmy w zajęciach laboratorium obrabiarek CNC i mogliśmy „prawie przejechać się” samochodem elektrycznym …

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl