AKTUALNOŚCI:

Trwa rekrutacja na wyjazd do Portugalii

28 Marzec 2017
 Rozpoczęła się rekrutacja na drugi wyjazd do Portugalii w ramach projektu Erasmus+ pt. „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”. Wszystkie osoby chętne proszone są o kontakt z panią Barbarą Długoszek. Rekrutacja potrwa do dnia 21.04.2017 roku.   

Hubert w finale ogólnopolskim OTS

27 Marzec 2017
 W sobotę 18.03.2017 roku w Warszawie odbyła się XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji przystąpiło 465 uczniów z całej Polski. Półfinał olimpiady odbył się w Warszawie w aulach Politechniki /Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych/. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hubert Król  kl. IV TPS, Arkadiusz Paluch kl. III TPS i Rafał Sulowski kl. II TPS.
więcej...

Nasz „prawie” strażak …

27 Marzec 2017
  Najlepsi młodzi znawcy wiedzy pożarniczej w powiecie lubelskim  spotkali się w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie na  eliminacjach powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. „Hubala” reprezentował Rafał Sulowski – zwycięzca eliminacji gminnych na szczeblu szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju na tym etapie zakwalifikowało się łącznie 15 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego. W grupie najstarszej zwyciężył nasz reprezentant. Rafał, już wkrótce będzie reprezentował powiat lubelski  podczas eliminacji wojewódzkich OTWP.więcej...

"Włoskie staże uczniów z Bychawy"

26 Marzec 2017
   W dniach 19.03.2017 – 08.04.2017 uczniowie naszej szkoły odbywają staże zawodowe w Spoleto we Włoszech w ramach projektu Erasmus +.

W niedzielę grupa dwunastu uczniów szczęśliwie odbyła lot do Rzymu a następnie przejazd autobusem do Spoleto. Na miejsce dotarliśmy na godzinę 18ą. Po zakwaterowaniu w pokojach zjedliśmy wspólną kolację i udaliśmy się na odpoczynek.

W poniedziałek po śniadaniu odbyło się zapoznawcze spotkanie z paniami koordynatorkami

 p. Ewą Markowską i p. Beatą Watrak. Uczniowie zostali rozdzieleni na 7 grup i zapoznani z zasadami odbywania praktyk. Po spotkaniu p. Beata Watrak oprowadziła nas zapoznając z historią miasta. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki.

Galeria zdjęć ...

Dzień otwarty

16 Marzec 2017
 15 marca 2017 roku uczniowie ,,Hubala’’ zaprosili gimnazjalistów na ,, Dni Otwarte’’. Była to niepowtarzalna okazja obejrzenia szkoły ,, od wewnątrz’’.

Wicedyrektor przedstawił ofertę edukacyjną naszej szkoły, przybliżył specyfikę kierunków kształcenia oraz zmiany w systemie edukacji- szkoły branżowe. Gimnazjaliści zostali zapoznani z projektami unijnymi realizowanymi w szkole. Uczestniczyli w zajęciach otwartych z przedmiotów zawodowych. Zwiedzili klasopracownie szkolne, bibliotekę, internat oraz warsztaty szkolne. Zapraszamy na festyn edukacyjny, który odbędzie się w kwietniu!!!

Galeria zdjęć ...

"Młodzież zapobiega pożarom"

11 Marzec 2017
  "Młodzież zapobiega pożarom" to hasło corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do turnieju przystąpiło 33 uczniów ze szkół z terenu Gminy Bychawa. Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP Bychawie zorganizował eliminacje gminne w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie. Przygotowano po 30 pytań dla każdej grupy wiekowej. „Hubala” reprezentowało 11 młodych „druhów”.

 

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl