AKTUALNOŚCI:

Portugalskie staże - kolejne dni pobytu

14 Luty 2017
 Dzień czwarty :

Godzina 815 śniadanie. Po śniadaniu o godzinie 900 uczniowie pobierają prowiant na lunch i wyjeżdżają do przedsiębiorstw z sympatycznym kierowcą Adamem /Polakiem/. Ciężka praca przez 4 godziny następnie sjesta czyli przerwa na lunch. Po obiadku dalsza praca najbrudniejszą robotę wykonują samochodziarze/widać to codziennie po chłopakach a najbardziej po Hubercie/.
Ok. godziny 17 powrót z praktyk popołudniowa toaleta i idziemy na lekcję portugalskiego. Dzisiejszego dnia poznaliśmy liczebniki / um, dois, três …. cem, jeden, dwa trzy …… sto/ oraz jak zapytać ile kosztuje /quanto custa/
 i zamówić np.: kawę /um cafe por favor/. Czas wolny i do spania bo jutro znów do pracy.

więcej...

Turniej trójek siatkarskich

14 Luty 2017
 Dnia    10. 02. 2017r. odbył się Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, które rozegrały mecze systemem „ każdy z każdym”. Pełne emocji i walki mecze wyłoniły zwycięzcę, którym została klasa IV TPS w składzie : Moczybroda Adam, Augustynowicz Adrian, Gawda Adria, Rekiel Arkadiusz.

II miejsce – klasa III TPS

III miejsce – II TPS

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału za rok.

Portugalskie staże - pierwsze dni pobytu

10 Luty 2017
 

Dzień pierwszy :

Godzina 800  zbiórka   przy  szkole, opiekunowie Pani Barbara Długoszek  i Pan Andrzej Pietrzak sprawdzają obecność i dokumenty uczniów. Jeszcze pierwsze zbiorowe zdjęcia i  wyruszamy w kierunku Warszawy na lotnisko Chopina.
Około godziny 1130 jesteśmy na lotnisku, szybka odprawa i z lekkim niepokojem  /co niektórzy/ czekamy na pierwszy przelot samolotem. 1505 startujemy  i lecimy w kierunku Lizbony. W trakcie lotu spotyka nas  miła niespodzianka  smaczny posiłek.  Po czterech godzinach  lotu lądujemy
 w Lizbonie, cofamy czas o godzinę i wsiadamy do mniejszego ale szybszego samolotu.  Około 40 minut lotu  i jesteśmy w Porto gdzie na lotnisku czeka na nas nasza opiekunka  projektowa  Oksana. Wsiadamy do autobusu i pokonujemy około 50 km. Godzina 24 jesteśmy w Campusie  w Barcelos,  jemy kolacje
dzielimy pokoje i udajemy się na zasłużony odpoczynek.  
 

więcej...

Nowy sprzęt na siłowni

10 Luty 2017
 W ostatnim czasie do szkolnej siłowni zakupiono dwa nowe orbitreki. Urządzenie to wykorzystywane  jest zwykle do  treningu cardio, który  usprawnia pracę układu krążenia i zwiększa wydolność. Ponadto ćwicząc na orbitreku spalimy tkankę tłuszczową (półgodzinna sesja treningowa pozwala spalić od 380 do 500 kcal.) Dużą zaletą orbitreka jest fakt, że podczas treningów na tym urządzeniu ciało pracuje w sposób anatomiczny, czyli zgodny z naturalnymi płaszczyznami ruchu. Zapobiega to powstawaniu przeciążeń w stawach i kręgosłupie. Ćwicząc systematycznie harmonijnie rozwijamy całe ciało, wzmacniamy  najważniejsze  grupy mięśniowe  (nogi, pośladki, brzuch, ramiona). Orbitrek ma zastosowanie również podczas rozgrzewki.
więcej...

Kolejna akcja krwiodawstwa

03 Luty 2017

 Podczas trwania akcji  w dniu 02.02.2017 roku cenny płyn ratujący życie oddało 28 uczennic, uczniów i absolwentów, co pozwoliło uzyskać 12600 ml pełnej krwi. Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

więcej...

ZAJĘCIA PEDAGOGICZNE I KULTUROWE W RAMACH PROGRAMU „PORTUGALSKIE STAŻE ..."

27 Styczań 2017
 Grupa uczestników przygotowująca się do stażu zawodowego w Portugalii w okresie od 1 grudnia 2016 do 18 stycznia 2017r w ramach programu PO WER ,,PORTUGALSKIE STAŻE UCZNIÓW Z BYCHAWY” uczestniczyła w zajęciach z przygotowania pedagogicznego i kulturowego. Projekt realizują uczniowie technikum: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik usług fryzjerskich.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl