AKTUALNOŚCI:

"My Europe, My Life, My Future" - spotkanie koordynatorów

15 Listopad 2016
 W dniach 23-27 listopada 2016 w szkole spotkali się partnerzy projektu "My Europe, My Life, My Future"  finansowanego w ramach programu Erasmus Plus.

 Partnerstwo tworzy 6 szkół z Polski, Rumunii, Portugalii, Grecji, Bułgari i Chorwacji. W czasie 2 lat projektu zaplanowanych jest wiele spotkań nauczycieli i uczniów. Tym razem w Grecji na wyspie Chios,  12 pedagogów ze szkół partnerskich pracowało nad dokumentacją projektu. Naszą  szkołę w tym spotkaniu reprezentowało dwóch nauczycieli panie: Katarzyna Maciejczyk, która jest polskim koordynatorem  i koordynatorem całego projektu i Beata Krzysiak nauczyciel języka angielskiego. To pierwsze spotkanie było konieczne, aby dopracować wszystkie główne założenia projektu i szczegółowo omówić najbliższe zadania: wybór logo projektu, przygotowanie mobilności uczniów, sposoby komunikowania się. Uzgadnialiśmy sposoby o wdrażania projektu i metody popularyzowania jego rezultatów, między innymi poprzez stworzenie strony internetowej, fotoblogu, profilów na portalach społecznościowych oraz zarejestrowaniu projektu na platformie e-twining. 
 

więcej...

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt

07 Listopad 2016
 Dnia 7 listopada2016r. odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, którzy systemem pucharowym do dwóch wygranych rozegrali swoje pojedynki. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – Karol Styk kl. IV TIUF

II miejsce – Arkadiusz Rekiel kl. IVTPS

III miejsce – Adrian Gawda kl. IV TPS

Uczniowie, którzy zajęli 3 czołowe miejsca zakwalifikowali się do zawodów powiatowych w tenisie stołowym, które odbędą się 9.11.2016 r. w Piotrowicach.

Galeria zdjęć ...

więcej...

Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym

03 Listopad 2016
 02.11.2016r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym w grze pojedynczej. Turniej  rozegrano systemem  pucharowym  do  dwóch przegranych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Ewelina Kulka – klasa IV TI

II miejsce – Aneta Zarosińska – klasa IVTI

III miejsce – Patrycja Skoczylas – klasa II TPS

Gratulujemy.
Galeria zdjęć ...

więcej...

Pielgrzymka maturzystów

02 Listopad 2016
 W miesiącu październiku uczniowie klas maturalnych z wychowawczyniami p. Barbarą Długoszek i p. Katarzyną Maciejczyk oraz katechetką p. Anną Pikul uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki „Idźcie i nauczajcie”. Uczniowie pełni wiary i nadziei złożyli swoje prośby i dziękczynienia przed obliczem Pani Jasnogórskiej. My nauczyciele wspomagając ich modlitwą życzymy naszym maturzystom jak najlepszych wyników z egzaminów.
więcej...

Kolejna akcja

02 Listopad 2016
 Po raz drugi nasza szkoła organizuje zbiórkę kocy dla schroniska zwierząt w Lublinie pod nazwą "Kocyk dla psa i kota". Akcja ma za zadanie wspierać schroniska poprzez przekazywanie im materiałów do ocieplania miejsc bud i kojców oraz poprawy standardów bytu cierpiących w schroniskach zwierząt.
   Zwracamy się do wszystkich z prośbą o dostarczanie niepotrzebnych kocy oraz innych materiałów ocieplających do szkoły. Akcja potrwa do 17 grudnia 2016 roku. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!!!

„Ćpunka” - spektakl profilaktyczny …

02 Listopad 2016
 W dniu 28.10.2016 roku grupa uczniów klasy I Tps wraz z wychowawcą Januszem Saganem udała się do Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” na przedpremierowy pokaz spektaklu profilaktycznego „Ćpunka”. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki -To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl