AKTUALNOŚCI:

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

23 Maj 2017

 22.05.2017 r. finaliści szkolnego konkursu o Henryku Sienkiewiczu odwiedzili muzeum w Woli Okrzejskiej. Wola Okrzejska to niewielka miejscowość, gdzie znajduje się dworek, w którym urodził się oraz spędził pierwsze 10 lat życia nasz wielki pisarz historyczny Henryk Sienkiewicz. Obecnie jest to muzeum gromadzące i udostępniające zwiedzającym pamiątki rodzinne Sienkiewiczów, egzemplarze książek napisanych przez noblistę i wydanych w najodleglejszych zakątkach świata.

więcej...

Zajęcia językowe w ramach projektu

17 Maj 2017

 Od dnia 17 maja 2017 roku rozpoczęła w naszej szkole  druga grupa zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Panią Beatę Krzysiak. Kurs ma na celu przygotowanie uczniów do wyjazdu do Portugali w ramach projektu  „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, nr projektu: 2016-1-PL1-KA102-023454 . W zajęciach uczestniczy 20 uczniów, z których 16 w miesiącach listopadzie wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny.

 W czasie 30 – godzinnego kursu uczniowie nabędą umiejętności językowe zawodowe oraz nabiorą pewności w konwersacji w obcym języku.

W ramach wsparcia językowego każdy uczeń otrzymał rozmówki angielski – polskie.


Ogólnopolski finał OTS

15 Maj 2017
 W sobotę 13.05.2017 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się FINAŁ XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu elektroniki i diagnostyki samochodowej, które opisane są w poniższym załączniku. Uczeń naszej szkoły HUBERT KRÓL w indywidualnej rywalizacji zajął wysokie 9 miejsce w Polsce należy zaznaczyć, że w tym roku w olimpiadzie brało udział 460 uczniów z 162 szkół z całej Polski.
więcej...

WIWAT MAJ TRZECI MAJ ...

09 Maj 2017
 28 kwietnia br. w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji NarodowegoŚwięta3Maja.. 
 W tym roku mija  226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie klasy II TPS i I TPS  wraz z panią  Agnieszka Siek i panem Wiesławem Olechem, przygotowali montaż słowno – muzyczny. 

Na tle dekoracji akcentującej nasze symbole narodowe przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno – muzyczny składał się z wierszy, prezentacji multimedialnych i pieśni patriotycznych takich jak: „Witaj majowa jutrzenko", „Marsz polonia”. Była to bardzo ciekawa lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem. Uzupełnieniem tego, jest wykonana gazetka ścienna poświęcona majowej rocznicy.

Pożegnanie maturzystów

09 Maj 2017
  ,,To nie jest koniec,

to nawet nie jest początek końca,

 to dopiero koniec początku.......”

— Winston Churchill

W piątek 28 kwietnia, po czterech latach wyczerpującej nauki, swoją przygodę z Zespołem Szkół Zawodowych zakończyli uczniowie klas czwartych Technikum.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Jerzy Sprawka,  który serdecznie powitał maturzystów, ich rodziców, wychowawców klas maturalnych, grono pedagogiczne. Przemówienie pana dyrektora było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły. W swojej mowie podkreślił, że zakończył się pewien etap w ich życiu i nadszedł czas na podejmowanie dojrzałych decyzji, z których sprawdzian nastąpi już za kilka dni. W imieniu wychowawców,  abiturientów pożegnała  pani Katarzyna Maciejczyk życząc absolwentom powodzenia na najważniejszym egzaminie z dorosłości, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Zapewniła młodzież, że pozostaną w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata. W imieniu maturzystów nauczycielom i dyrekcji podziękował uczeń kl. IV TI Paweł Liwak.

więcej...

Wręczenie dokumentów Europass- Mobilność

09 Maj 2017
 W dniu 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie dokumentów Europass – Mobilność dla pierwszej grupy uczestników projektu pt. „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, która w lutym odbywała 3 tygodniowy staż zawodowy w mieście Barcelos w Portugali. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego - Program Erasmus+. Prezentacja multimedialna przypomniała nam praktyki i miejsca, które odwiedziliśmy w ramach projektu. Następnie z rąk pana dyrektora Jerzego Sprawki i koordynatora projektu pani Barbary Długoszek zostały wręczone paszporty europejskie tzw. Europasy. Dokument ten służy do potwierdzenia realizacji europejskiej ścieżki kształcenia, zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim; wydany jest w języku polskim i angielskim.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl