AKTUALNOŚCI:

Wręczenie dokumentów Europass- Mobilność

09 Maj 2017
 W dniu 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie dokumentów Europass – Mobilność dla pierwszej grupy uczestników projektu pt. „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, która w lutym odbywała 3 tygodniowy staż zawodowy w mieście Barcelos w Portugali. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego - Program Erasmus+. Prezentacja multimedialna przypomniała nam praktyki i miejsca, które odwiedziliśmy w ramach projektu. Następnie z rąk pana dyrektora Jerzego Sprawki i koordynatora projektu pani Barbary Długoszek zostały wręczone paszporty europejskie tzw. Europasy. Dokument ten służy do potwierdzenia realizacji europejskiej ścieżki kształcenia, zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim; wydany jest w języku polskim i angielskim.
więcej...

Stażyści z „Hubala” w Wiecznym Mieście …

08 Maj 2017
    odzież naszej szkoły odbywająca zagraniczny staż zawodowy w ramach projektu „Włoskie staże uczniów z Bychawy”, w sobotę 06 maja 2017 roku udała się na wycieczkę do Rzymu i Watykanu. Do Wiecznego Miasta pojechaliśmy wspólnie ze grupą stażystów z Bułgarii pod opieką koordynatora projektu p. Ewy Markowskiej, przewodnik p. Beaty Watrak i opiekuna Janusza Sagana.
 
więcej...

Na rajdowo w Spoleto …

02 Maj 2017
 Połowa praktyk zagranicznych „Włoskie staże uczniów z Bychawy” - czwartej grupy w Spoleto, we Włoszech już za nami. Po tygodniu zakwaterowania w hotelu „Europa” przenieśliśmy się do Ostello Villa Redenta Spoleto. W wolnym czasie, pod bacznym okiem naszego opiekuna p. Janusza Sagana realizujemy dodatkowe zajęcia rekreacyjno-sportowe, spacerując po mieście i odbywając rajdy piesze po górskich szlakach turystycznych. W ramach pierwszej rozgrzewki, trzeciego dnia pobytu, udaliśmy się do pobliskiej miejscowości Eggi.
więcej...

Stażyści u św. Franciszka z Asyżu i w Perugii …

01 Maj 2017
    Zagraniczny staż zawodowy uczniów w ramach projektu „Włoskie staże uczniów z Bychawy” to nie tylko praktyka, to także realizacja programu kulturowego. W ramach realizacji tego programu, w niedzielę 30 kwietnia 2017 roku, udaliśmy się na wycieczkę do Asyżu i Perugii. W Asyżu, mieście „Biedaczyny z Asyżu” zwiedziliśmy między innymi: Bazylikę Santa Maria degli Angeli, Bazylikę św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary.
więcej...

"Hubal" z wizytą w Rumunii

28 Kwiecień 2017
 W dniach od 19 do 25 marca 2017 roku uczniowie „Hubala”, wzięli udział w kolejnej mobilności w ramach projektu „My Europe, My Life, My Future”. Tym razem gościliśmy w Rumunii a organizatorem spotkania pod nazwą „Sport lekcją tolerancji”  była szkoła Liceum Cu Program Sportiv.
więcej...

Festyn edukacyjny dla gimnazjalistów

28 Kwiecień 2017
 27 kwietnia 2017 roku w HUBALU zorganizowano festyn edukacyjny dla gimnazjalistów. Nauczyciele i uczniowie przygotowali  pokazy zawodowe, które w atrakcyjny sposób przybliżały zawody na poziomie technikum: technik informatyk, pojazdów samochodowych, usług fryzjerskich, logistyk, ochrony środowiska oraz na poziomie szkoły branżowej I-go stopnia: mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.

Gimnazjalistów przywitał pan wicedyrektor Tomasz Stoczkowski, który przedstawił ofertę edukacyjną oraz plan festynu. Szczególną uwagę zwrócił na nowy kierunek kształcenia na rok szkolny 2017/2018 - TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA. Atrakcją był pokaz akcji ratowniczej przeprowadzonej przez Jednostkę Ratowniczo -  Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bychawie w skład, której wchodziło wielu naszych absolwentów. Kolejnym punktem festynu była prezentacja działania poduszek powietrznych. Następnie gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy zgodnie z zainteresowaniami zawodowymi.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl