AKTUALNOŚCI:

"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

05 Czerwiec 2017
 Tytuł Projektu: "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w zakresie Osi priorytetowej 12 RPO WL 2014-2020: Edukacja, kwalifikacje i kompetencje

Działanie: 12.2 Kształcenie ogólne

Okres realizacji projektu:  od 1 czerwca 2017 r. do 31 lipca 2019 r.

Beneficjent: Powiat Lubelski

Wartość Projektu:  629 960,00 zł

Wkład własny Powiatu Lubelskiego: 31 500, 00 zł

Budżet Państwa: 62 994,00 zł

            Celem projektu pn. "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim" jest zwiększenie szans rozwojowych 500 uczniów, wzrost kompetencji 50 nauczycieli oraz wzrost jakości kształcenia w 12 szkołach prowadzonych przez Powiat Lubelski.

więcej...

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

23 Maj 2017

 22.05.2017 r. finaliści szkolnego konkursu o Henryku Sienkiewiczu odwiedzili muzeum w Woli Okrzejskiej. Wola Okrzejska to niewielka miejscowość, gdzie znajduje się dworek, w którym urodził się oraz spędził pierwsze 10 lat życia nasz wielki pisarz historyczny Henryk Sienkiewicz. Obecnie jest to muzeum gromadzące i udostępniające zwiedzającym pamiątki rodzinne Sienkiewiczów, egzemplarze książek napisanych przez noblistę i wydanych w najodleglejszych zakątkach świata.

więcej...

Zajęcia językowe w ramach projektu

17 Maj 2017

 Od dnia 17 maja 2017 roku rozpoczęła w naszej szkole  druga grupa zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Panią Beatę Krzysiak. Kurs ma na celu przygotowanie uczniów do wyjazdu do Portugali w ramach projektu  „Portugalskie staże uczniów z Bychawy”, nr projektu: 2016-1-PL1-KA102-023454 . W zajęciach uczestniczy 20 uczniów, z których 16 w miesiącach listopadzie wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny.

 W czasie 30 – godzinnego kursu uczniowie nabędą umiejętności językowe zawodowe oraz nabiorą pewności w konwersacji w obcym języku.

W ramach wsparcia językowego każdy uczeń otrzymał rozmówki angielski – polskie.


Ogólnopolski finał OTS

15 Maj 2017
 W sobotę 13.05.2017 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się FINAŁ XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu elektroniki i diagnostyki samochodowej, które opisane są w poniższym załączniku. Uczeń naszej szkoły HUBERT KRÓL w indywidualnej rywalizacji zajął wysokie 9 miejsce w Polsce należy zaznaczyć, że w tym roku w olimpiadzie brało udział 460 uczniów z 162 szkół z całej Polski.
więcej...

WIWAT MAJ TRZECI MAJ ...

09 Maj 2017
 28 kwietnia br. w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji NarodowegoŚwięta3Maja.. 
 W tym roku mija  226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie klasy II TPS i I TPS  wraz z panią  Agnieszka Siek i panem Wiesławem Olechem, przygotowali montaż słowno – muzyczny. 

Na tle dekoracji akcentującej nasze symbole narodowe przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno – muzyczny składał się z wierszy, prezentacji multimedialnych i pieśni patriotycznych takich jak: „Witaj majowa jutrzenko", „Marsz polonia”. Była to bardzo ciekawa lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem. Uzupełnieniem tego, jest wykonana gazetka ścienna poświęcona majowej rocznicy.

Pożegnanie maturzystów

09 Maj 2017
  ,,To nie jest koniec,

to nawet nie jest początek końca,

 to dopiero koniec początku.......”

— Winston Churchill

W piątek 28 kwietnia, po czterech latach wyczerpującej nauki, swoją przygodę z Zespołem Szkół Zawodowych zakończyli uczniowie klas czwartych Technikum.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Jerzy Sprawka,  który serdecznie powitał maturzystów, ich rodziców, wychowawców klas maturalnych, grono pedagogiczne. Przemówienie pana dyrektora było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły. W swojej mowie podkreślił, że zakończył się pewien etap w ich życiu i nadszedł czas na podejmowanie dojrzałych decyzji, z których sprawdzian nastąpi już za kilka dni. W imieniu wychowawców,  abiturientów pożegnała  pani Katarzyna Maciejczyk życząc absolwentom powodzenia na najważniejszym egzaminie z dorosłości, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Zapewniła młodzież, że pozostaną w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata. W imieniu maturzystów nauczycielom i dyrekcji podziękował uczeń kl. IV TI Paweł Liwak.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl