AKTUALNOŚCI:

Ślubowanie na Sztandar Szkoły

09 Październik 2020
 8 października w murach  naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!" Tradycji stało się zadość – uczniowie klas I  oficjalnie stali się uczniami „Hubala”. W tym roku szkolnym musieliśmy się ograniczyć  do symbolicznych obchodów Święta Szkoły w związku z panującą pandemią w całym kraju.  Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, następnie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Janusz Sagan.

Michał Kryk i Bartłomiej Milanowski  z klasy IV TI przybliżyli zebranym życiorys i zasługi majora Henryka Dobrzańskiego. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, następnie zostały wręczone dyplomy i upominki dla uczniów klas I  zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o Patronie szkoły. W tym roku największą wiedzą popisali się Kacper Kornak I TI – I miejsce, Michał Maliszewski I TPS– II miejsce i Amelia Lewandowska I TUF– III miejsce.

Delegacja młodzieży z klasy IV TI wraz z dyrektorem zapaliła znicze i złożyła kwiaty pod kamieniem upamiętniającym Patrona Szkoły.
Na zakończenie uczniowie Michał Kryk, Michał Golan, Konrad Piędzia wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Długoszek udali się na miejscowy cmentarz by zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.
W tym dniu w roli debiutującego konferansjera wystąpił Pan Marcin Kryk, a za oprawę fotograficzną odpowiedzialny był Pan Robert Skoczylas.

Galeria zdjęć ...

Temat

08 Październik 2020
Treść krótka

Pociąg - „HUBALCZYK”

02 Październik 2020
  W dniu 02.10.2020 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu. W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości nadania pociągowi relacji Łódź - Opoczno imienia „HUBALCZYK”. Pociąg otrzymał to miano na cześć mjr. Henryka Dobrzańskiego - "Hubala". Upamiętnienie oddziału partyzanckiego, wpisało się w obchody 80. rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego. Pierwszy pociąg honorujący hubalczyków opatrzono grafikami z wizerunkiem majora i jego żołnierzy.
W uroczystości wzięli udział potomkowie „hubalczyków”.
 
W drodze powrotnej delegacja udała się do Anielina gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze w szańcu Hubala – na jego symbolicznej mogile. Następnie pojechała do Bielawy – miejsca ostatniej wigilii Hubala w 1939 roku.
więcej...

„Książki to są twoi najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą ..."

02 Październik 2020
  Do biblioteki dotarły kolejne przesyłki z książkami. Wśród nich te, o których zakup prosiliście .Cieszy mnie fakt, że coraz więcej uczniów i nauczycieli wypożycza książki.
 Miło jest słyszeć z ust  czytelnika ,że książka jest rarytasem. Nie wszystkie są jeszcze wprowadzone do inwentarza ,ale nieustannie nad tym pracuję. Każdego dnia kolejne pozycje są udostępniane czytelnikom.W tej chwili wprowadziłam do Mol-a 430 książek.
 Przypominam o terminach realizacji projektów i zachęcam do czytania.

Galeria zdjęć ...

„Spotkajmy się nad morzem” – promocja nowej książki Moniki A. Oleksa

01 Październik 2020
 25.09.2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Moniką A. Oleksa, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie i Kawiarnię Artystyczną “Złota Lira”.  Pani Monika urodziła się i mieszka w Lublinie. Debiutowała w 2002 r. zbiorem opowiadań “Uśmiech Mima”. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza powieść “Miłość w kasztanie zamknięta”. Na co dzień jest lektorem języka angielskiego, mamą , żoną ,uważną obserwatorką życia i bardzo ciepłą osobą.
    Spotkanie połączone było z promocją nowej książki “Spotkajmy się nad morzem. Jest to kontynuacja powieści "Tylko morze zapamięta”. Dekoracje i oprawa spotkania przeniosły uczestników w klimat nadmorskich Dąbek, w których to rozgrywa się akcja utworu.  Jest to powieść ,która “wciąga”, pełna plastycznych obrazów ale przede wszystkim zawiera dużo życiowej mądrości. Skłania do refleksji nad tym czym są m.in. marzenia, miłość, wybaczenie.
Pisarka w podziękowaniu skierowanym do czytelnika napisała:
“Czasami tylko jedno zdanie może być odpowiedzią na nasze pytania i dylematy , wskazówką  lub drogowskazem na życiowym rozdrożu. … Książki dają nam siłę, pomagają uwierzyć ,że niemożliwe może stać się możliwe, i uczą wiary w to ,że marzenia naprawdę się spełniają ,jeśli zrobi się coś, by wyjść im naprzeciw.”
      Zachęcam do lektury i zapraszam do biblioteki po książkę z dedykacją Moniki Anny Oleksa. Ja czekam na obiecaną przez autorkę kontynuację powieści.

#BeActive (Bądź aktywny)

01 Październik 2020
   W dniach 23- 30 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu, którego celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej.  Istotą kampanii jest zapoczątkowanie i przeprowadzenie  nowych działań zachęcających społeczeństwo do różnych form ruchu oraz kontynuowanie już istniejących, udanych przedsięwzięć o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) i ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia ale również przez cały rok.

Nasza szkoła juz po raz kolejny  włączyła się w tę kampanię organizując zajęcia  skierowane do dziewcząt i kobiet o charakterze lokalnym pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem” IV. Naszym  celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania. Wydarzenie to ze względu na sytuację spowodowaną koronawirusem przeprowadziliśmy w trzech grupach, w reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą osób w grupie. Pierwszego dnia odbył się trening ABT(kształtujący biodra brzuch, uda), który  skierowany był do uczennic, nauczycielek i pracownic naszej szkoły. Na kolejne dwa treningi zaproszone zostały kobiety z Bychawy i okolicy. Uczestniczki mogły wybrać odpowiedni dla siebie trening ABT - dla początkujących lub podejmujących ćwiczenia po przerwie  lub Tabatę – intensywny trening dla bardziej zaawansowanych.  Zajęcia zorganizowały i poprowadziły panie Katarzyna Maciejczyk i Joanna Mendykowska.

Dziękujemy za  duże zainteresowanie naszym wydarzeniem, wspólne treningi  i zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej.


Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl