AKTUALNOŚCI:

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowym

12 Listopad 2017
Dnia 8 listopada 2017 roku w ZSTR w Piotrowicach odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowym. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali Skowronek Adrian II TPS, Błaszczak Kamil III TPS, oraz Weronika Kowalczyk I TPS i Patrycja Klimek I Tuf.
więcej...

Wyjazd do Porto

12 Listopad 2017

 W sobotę 11.11.2017 r., uczniowie „Hubala”, uczestnicy stażu zawodowego w Portugalii, zrealizowali jeden z punktów programu kulturowego  w formie wycieczki do Porto. Tam udali się w towarzystwie koleżanek i kolegów z Nowego Sącza i Rumunii.


więcej...

99 rocznica Odzyskania Niepodległości

13 Listopad 2017

Uroczyste obchody  Narodowego Święta Niepodległości, tradycyjnie już w naszej miejscowości, rozpoczęły się  od Mszy Świętej, w której uczestniczyły  władze miasta, poczty sztandarowe instytucji i szkół oraz społeczność lokalna. Wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bychawie. Dalsze uroczystości odbyły się  pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po odśpiewaniu hymnu, podniesieniu flagi państwowej i okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Bychawy pana Janusza Urbana, złożono   wieńce i wiązanki. Delegacji ZSZNr1 w Bychawie przewodniczył pan dyrektor Jerzy Sprawka, wicedyrektor Tomasz Stoczkowski oraz uczeń klasy III TPS Łukasz Rusinek.  Poczet sztandarowy: Michał Sowa z klasy III TPS, Kamil Sulowski II TPS, Artem Khmletskyy z II TI. W uroczystościach tych uczestniczyła ponadto reprezentacja uczniów z naszej szkoły mieszkająca w internacie.


Galeria zdjęć ...

„Portugalska przygoda” po raz drugi …

10 Listopad 2017
  W niedzielę 05 listopada druga grupa uczennic i uczniów „Hubala” udała się na staż zawodowy do Portugalii. Jest to kolejny staż zawodowy w projekcie „Portugalskie staże uczniów z Bychawy” w ramach Programu Erasmus+.

więcej...

NAUCZANIE METODĄ EKSPERYMENTU

10 Listopad 2017

 26 października 2017 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie zakończyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim’’. Tematem było ,,nauczanie metodą eksperymentu’’.  Szkolenie w którym uczestniczyło dziesięciu nauczycieli szkół średnich powiatu lubelskiego:  ZSZ Nr1w  Bychawie ,ZSR CKP w  Pszczelej  Woli, ZSTR w Piotrowicach, ZS w  Bełżycach i ZSP w  Niemcach poprowadziła pani dr Natalia Rapa. Podzieliła się z nauczycielami  doświadczeniem naukowym i praktycznym jakie zdobyła w pracy w Polsce jak też poza granicami kraju ( USA, Finlandia). Nauczyciele w miłej atmosferze wzbogacili się o nowe umiejętności  i poszerzyli swój  warsztat pracy. Zajęcia przebiegały z dużym zaangażowaniem praktycznym uczestników. Wszyscy aktywnie włączyli się w realizację programu.

Galeria zdjęć ...

Kompetencje cyfrowe i społeczne

10 Listopad 2017

 Kolejny etap szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim" - Kompetencje cyfrowe i wykorzystanie ICT już za nami. Nauczyciele doskonalili swoje kompetencje cyfrowe i wykorzystanie ICT.  Zajęcia poprowadził pan Marcin Socha, który bardzo ciekawie  przybliżył zagadnienia z zakresu programowania , tworzenia prezentacji i sposobów wykorzystania multimediów w prowadzeniu zajęć lekcyjnych
W zajęciach uczestniczyło dziesięciu  nauczycieli z następujących szkół: z ZSZ Nr1  Bychawy, ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec.

Galeria zdjęć ...

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl