AKTUALNOŚCI:

„Portugalska przygoda” po raz drugi …

10 Listopad 2017
  W niedzielę 05 listopada druga grupa uczennic i uczniów „Hubala” udała się na staż zawodowy do Portugalii. Jest to kolejny staż zawodowy w projekcie „Portugalskie staże uczniów z Bychawy” w ramach Programu Erasmus+.

więcej...

NAUCZANIE METODĄ EKSPERYMENTU

10 Listopad 2017

 26 października 2017 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie zakończyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim’’. Tematem było ,,nauczanie metodą eksperymentu’’.  Szkolenie w którym uczestniczyło dziesięciu nauczycieli szkół średnich powiatu lubelskiego:  ZSZ Nr1w  Bychawie ,ZSR CKP w  Pszczelej  Woli, ZSTR w Piotrowicach, ZS w  Bełżycach i ZSP w  Niemcach poprowadziła pani dr Natalia Rapa. Podzieliła się z nauczycielami  doświadczeniem naukowym i praktycznym jakie zdobyła w pracy w Polsce jak też poza granicami kraju ( USA, Finlandia). Nauczyciele w miłej atmosferze wzbogacili się o nowe umiejętności  i poszerzyli swój  warsztat pracy. Zajęcia przebiegały z dużym zaangażowaniem praktycznym uczestników. Wszyscy aktywnie włączyli się w realizację programu.

Galeria zdjęć ...

Kompetencje cyfrowe i społeczne

10 Listopad 2017

 Kolejny etap szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim" - Kompetencje cyfrowe i wykorzystanie ICT już za nami. Nauczyciele doskonalili swoje kompetencje cyfrowe i wykorzystanie ICT.  Zajęcia poprowadził pan Marcin Socha, który bardzo ciekawie  przybliżył zagadnienia z zakresu programowania , tworzenia prezentacji i sposobów wykorzystania multimediów w prowadzeniu zajęć lekcyjnych
W zajęciach uczestniczyło dziesięciu  nauczycieli z następujących szkół: z ZSZ Nr1  Bychawy, ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec.

Galeria zdjęć ...

"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

29 Październik 2017

         W dniach 31.07 – 01.08.2017 w naszej szkole odbyło się pierwsze ze szkoleń w ramach projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” poświęcone było  ,, Innowacjom w edukacji”. W szkoleniu uczestniczyło dziesięciu nauczycieli ze szkół średnich z ZSZ Nr1  Bychawy ,ZSR CKP Pszczelej Woli, ZSTR Piotrowic, ZS Bełżyc i ZSP Niemiec.

 Prowadząca zajęcia pani Agnieszka Gontarz Przedstawiła wiele nowości, które mona zastosować i wdrożyć w procesie edukacji. Wskazała też metody jakie można stosować w procesie nauczania. Pokazała w jaki sposób rozmawiać i prowadzić mediacje z uczniami oraz rodzicami. Uzyskaliśmy wiele nowych wiadomości odnośnie efektywnego  prowadzenia zajęć.

Zdobytą wiedzę nauczyciele wykorzystają w swojej codziennej pracy z młodzieżą.

Trzecie spotkanie projektowe w ramach projektu My Europe, My Life, My Future.

28 Październik 2017

 Kolejne spotkanie projektowe odbyło się na greckiej wyspie Chios. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klasy II Ti – Piotr Baran, Kacper Budzyński i Paweł Kuśmierz oraz koordynator projektu Katarzyna Maciejczyk i nauczyciel języka angielskiego Beata Krzysiak.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od podróży na wyspę, która trwała około 10 godzin. Z Warszawy greckimi liniami dolecieliśmy do Aten, z których po sześciogodzinnym postoju i przesiadce dolecieliśmy na Chios. Grecja powitała nasz piękną pogodą, wspaniałymi widokami i gościnnością tamtejszych mieszkańców.

więcej...

„Biblioteka – przystanek na moście do świata”

28 Październik 2017

 W czwartek 26 października 2017 r. mieszkańcy internatu wraz z wychowawczynią Panią Anetą Cieślak wzięli udział w spotkaniu pt. „Biblioteka – przystanek na moście do świata”. Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie odbyło się w Bychawskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym był Krzysztof Cezary Buszman – poeta, fotografik i podróżnik z zamiłowania.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl