AKTUALNOŚCI:

Biegaj z nami.

9 Październik 2017
 8.10.2017r W Bełżycach odbyły się VII Powiatowe Biegi Uliczne pod hasłem, „Biegaj z nami”, których głównym celem było popularyzowanie biegania jako formy aktywności ruchowej. Organizatorami imprezy było: Starostwo Powiatowe w Lublinie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Gminy Bełżyce i Borzechów.

W biegu sztafetowym (5 x 600m) wzięli udział reprezentanci  szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, samorządowcy z gminy oraz powiatu lubelskiego.  W biegu otwartym rywalizowali zawodnicy i zawodniczki na  dystansie 7 kilometrów. 

więcej...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!

05 Październik 2017
 Dnia 04.10.2017r w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W głosowaniu wzięło 120 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 23 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Beata Znój kl. IV TUF i Joanna Tymoszuk kl. IV TUF  czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
więcej...

Honor i Ojczyzna dewizą mu były ...

02 Październik 2017
 29 września uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i w ten sposób oficjalnie stali się uczniami „Hubala”. Dzień ten, to również kolejna rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Dobrzańskiego. Co roku najstarsze klasy przygotowują uroczystość upamiętniającą to podniosłe wydarzenie. Po powitaniu gości i przemówieniu dyrektora szkoły p. Jerzego Sprawki rozpoczęła się Msza Święta w intencji Patrona, zmarłych nauczycieli i uczniów szkoły, którą odprawił ks. Łukasz Nizio.
więcej...

Stypendium dla Beaty

02 Październik 2017
 28 września  2017r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie, podczas sesji Rady Powiatu, zostały wręczone Stypendia Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe.  W gronie najlepszych po raz kolejny znalazła się również uczennica naszej szkoły -  Beata Znój z klasy IV TIUF.
 
Beacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria zdjęć ...

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

02 Październik 2017
  Na lekcjach języka polskiego, godzinie z wychowawcą uczniowie klas I poznają  postać majora Henryka Dobrzańskiego i historię Jego oddziału.
15 września uczniowie wykazali się swoją wiedzą na temat Patrona . Do drugiego etapu konkursu ,który odbył się 22 września, zakwalifikowało się 10 uczniów : Sławek Mateusz, Skrzypczak Sandra, Tylus Kacper, Derczyk Arkadiusz, Stelmach Piotr, Olszowy Przemysław, Flis Wiktoria, Nawłatyna Krzysztof, Pizoń Anna, Małek Patryk.
Największą wiedzą na temat „Hubala” wykazała  się Anna Pizoń –kl. I TiUF, drugie miejsce Mateusz Sławek –kl.I TiUF, trzecie-Krzysztof Nawłatyna –kl. I  TiUF.
Konkurs przygotowały panie : Jolanta Szpytma , Barbara Długoszek.
 Zwycięzcy otrzymają nagrody w dniu Święta Szkoły. Gratulujemy!!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl