AKTUALNOŚCI:

Honor i Ojczyzna dewizą mu były ...

02 Październik 2017
 29 września uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i w ten sposób oficjalnie stali się uczniami „Hubala”. Dzień ten, to również kolejna rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Dobrzańskiego. Co roku najstarsze klasy przygotowują uroczystość upamiętniającą to podniosłe wydarzenie. Po powitaniu gości i przemówieniu dyrektora szkoły p. Jerzego Sprawki rozpoczęła się Msza Święta w intencji Patrona, zmarłych nauczycieli i uczniów szkoły, którą odprawił ks. Łukasz Nizio.
więcej...

Stypendium dla Beaty

02 Październik 2017
 28 września  2017r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie, podczas sesji Rady Powiatu, zostały wręczone Stypendia Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe.  W gronie najlepszych po raz kolejny znalazła się również uczennica naszej szkoły -  Beata Znój z klasy IV TIUF.
 
Beacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria zdjęć ...

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

02 Październik 2017
  Na lekcjach języka polskiego, godzinie z wychowawcą uczniowie klas I poznają  postać majora Henryka Dobrzańskiego i historię Jego oddziału.
15 września uczniowie wykazali się swoją wiedzą na temat Patrona . Do drugiego etapu konkursu ,który odbył się 22 września, zakwalifikowało się 10 uczniów : Sławek Mateusz, Skrzypczak Sandra, Tylus Kacper, Derczyk Arkadiusz, Stelmach Piotr, Olszowy Przemysław, Flis Wiktoria, Nawłatyna Krzysztof, Pizoń Anna, Małek Patryk.
Największą wiedzą na temat „Hubala” wykazała  się Anna Pizoń –kl. I TiUF, drugie miejsce Mateusz Sławek –kl.I TiUF, trzecie-Krzysztof Nawłatyna –kl. I  TiUF.
Konkurs przygotowały panie : Jolanta Szpytma , Barbara Długoszek.
 Zwycięzcy otrzymają nagrody w dniu Święta Szkoły. Gratulujemy!!!

'Portugalskie staże ..."

24 Wrzesień 2017
 Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu młodzieży na 3-tygodniowe praktyki zawodowe do Portugalii. Staż odbędzie się w dniach 05.11.2017 do 6.11.2017.

Nadanie imienia szkole w Starej Wsi

22 Wrzesień 2017
 Dnia 22września 2017 delegacja uczniów naszej szkoły ze sztandarem wraz z panem dyrektorem Jerzym Sprawką uczestniczyła w uroszystym nadaniu imienia Szkole Podstawowej w Starej Wsi Drugiej. Szkoła otrzymała imię Franciszka Lebiedy, działacza Ruchu Oporu, fotografa i malarza, zasłużonego nauczyciela, patrioty, społecznika i długoletniego członeka straży pożarnej - był wielokrotnie odznaczany za swoje zasługi. Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Krzyż Zasługi.

Galeria zdjęć ...

Trwa nabór na zajęcia

20 Wrzesień 2017
 W miesiącu wrześniu zostanie przeprowadzona rekrutacja dla uczniów na zajęcia:

·         Warsztaty usług i diagnostyki komputerowej – w roku szkolnym 2017/2018 10 osób + 3 osoby rezerwowe (w roku szkolnym 2018/2019 kolejne 10 osób + 3 osoby rezerwowe)

·         Kurs spawacza metodą MAG (wymagane ukończone 18 lat) – 10 osób + 3 osoby rezerwowe

·         Kurs Akademia Techniki Motoryzacyjnej z dwoma wyjazdami studyjnymi - w roku szkolnym 2017/2018 10 osób + 3 osoby rezerwowe (w roku szkolnym 2018/2019 kolejne 10 osób + 3 osoby rezerwowe)

Wszystkie kursy/szkolenia/warsztaty/wyjazdy dla naszych uczniów są BEZPŁATNE.

Dokumenty do rekrutacji:
- deklaracja ... 
- oświadczenie ...
- kwestionariusz osobowy ...
- oświadczenie końcowe ...

Wszelkich informacji udziela koordynator szkolny Pan Jakub Wieczorkiewicz (sala W6 w budynku warsztatów).

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl