AKTUALNOŚCI:

Trzecie spotkanie projektowe w ramach projektu My Europe, My Life, My Future.

28 Październik 2017

 Kolejne spotkanie projektowe odbyło się na greckiej wyspie Chios. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klasy II Ti – Piotr Baran, Kacper Budzyński i Paweł Kuśmierz oraz koordynator projektu Katarzyna Maciejczyk i nauczyciel języka angielskiego Beata Krzysiak.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od podróży na wyspę, która trwała około 10 godzin. Z Warszawy greckimi liniami dolecieliśmy do Aten, z których po sześciogodzinnym postoju i przesiadce dolecieliśmy na Chios. Grecja powitała nasz piękną pogodą, wspaniałymi widokami i gościnnością tamtejszych mieszkańców.

więcej...

„Biblioteka – przystanek na moście do świata”

28 Październik 2017

 W czwartek 26 października 2017 r. mieszkańcy internatu wraz z wychowawczynią Panią Anetą Cieślak wzięli udział w spotkaniu pt. „Biblioteka – przystanek na moście do świata”. Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie odbyło się w Bychawskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym był Krzysztof Cezary Buszman – poeta, fotografik i podróżnik z zamiłowania.

Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym

27 Październik 2017
 26.10.2017r odbyły się Mistrzostwa dziewcząt w tenisie stołowym.W zawodach udział wzięło 8 dziewcząt, które rozegrały mecze systemem pucharowym z odpadaniem po dwóch przegranych.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: Weronika Kowalczyk - I TPS

2 miejsce: Patrycja Klimek – I TI/TUF

3 miejsce: Karolina Mucha - IVTI/ TUF

Galeria zdjęć ...

19 października 2017 roku odbyły się Szkolone Zawody w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów, którzy systemem pucharowym do dwóch przegranych rozegrali szkolne mistrzostwa.  Uczniowie, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca uzyskali awans do Powiatowej Licealiday, która odbędzie się 8 listopada w ZSTR w Piotrowicach. Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Skowronek Adrian II TPS

II miejsce – Błaszczak Rafał III TPS

III miejsce – Fijołek Łukasz III TPS

Z powodu wyjazdu Łukasza Fijołka na staże do Portugalii, trzecią osobą, która będzie reprezentowała naszą szkołę jest Sulowski Kamil klasa II TPS.

Galeria zdjęć ...

"Napełnieni Duchem Świętym"

15 Październik 2017
 14 października uczniowie naszej szkoły jak co roku udali się na pielgrzymkę maturzystów do Matki Bożej w Częstochowie. Całą grupą złożyliśmy pokłon przechodząc wokół Cudownego Obrazu składając swoje prośby u stóp Pani Jasnogórskiej. O godzinie 11ej wyruszyliśmy Drogą Krzyżową po Placu Modlitwy przed Wałami Jasnogórskimi. O godzinie 15 ej odbyło się bardzo inspirujące  Nabożeństwo Ewangelizacyjne a następnie Msza Święta w intencji maturzystów, której przewodniczył bp Antoni Długosz.
więcej...

Depresja – porozmawiajmy o niej !

13 Październik 2017
   W Bychawskim Centrum Kultury 12.10. 2017 r., odbyły się lokalne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pt.”Depresja – porozmawiajmy o niej”. Obchody te, jak co roku zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy II Tps wraz z wychowawcą p. Januszem Saganem.
więcej...

Kolejna akcja krwiodawstwa

09 Październik 2017
 W czwartek 05.10.2017 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa w „HUBALU”. Przedsięwzięcie to przeprowadziła ekipa mobilna z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. W trakcie obecnej akcji pojawiła się grupa nowych uczniów – dawców, oddających krew po raz pierwszy, z racji spełnienia wymogu wiekowego. Przybyła również grupa dawców spoza szkoły – absolwenci naszej placówki. Do krwiodawców dołączyło dwoje nauczycieli – p. Anna Poniewozik i p. Janusz Sagan.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl