AKTUALNOŚCI:

Nowa pracownia w HUBALU

26 Listopada 2017
 W ranach projektów unijnych: „Kreatywna Edukacja w Powiecie Lubelskim” oraz „Edukacja Przyszłości w Powiecie Lubelskim ‘’ realizowanych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie w szkole powstała nowoczesna  pracownia diagnostyki komputerowej. Została wyposażona w sprzęt potrzebny do realizacji zadań z zakresu diagnostyki i eksploatacji urządzeń techniki komputerowej. Zakupiono nowe stoły montażowe wraz z oświetleniem i oprzyrządowaniem (maty i fartuchy elektrostatyczne, zestawy montażowe, lutownice, testery sprzętu),komputery stacjonarne, laptopy, drukarki 3D, laserowe urządzenie  wielofunkcyjne, odkurzacz do drukarek, sprężarkę. Celem projektów jest zwiększenie szans  na zatrudnienie uczniów szkół zawodowych, podwyższenie wiedzy i kompetencji, nabycie praktycznych umiejętności, doświadczenia zawodowego. Doposażenie bazy dydaktycznej szkoły na pewno wpłynie na zwiększenie efektywności i atrakcyjność  kształcenia.

Galeria zdjęć ....

Zakończenie portugalskiej przygody …

26 Listopad 2017
   Z początkiem listopada, grupa uczniów „Hubala” pojechała do słonecznej Portugalii. Przez trzy tygodnie nie tylko zdobywali doświadczenie, ale również mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Grupa 16-osobowa uczniów w ramach projektu Erasmus + „Portugalskie staże uczniów z Bychawy” zakończyła swój zagraniczny pobyt.

więcej...

Razem bezpieczniej

19 Listopad 2017
 Od września do grudnia 2017 r. w naszej szkole realizowany jest, we współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, kolejny projekt. Jest to „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony w miejscu nauki oraz podejmowanie interdyscyplinarnych działąń w obszarze prewencji i łagodzenia skutków patologii.
więcej...

VIII Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

19 Listopad 2017
 16 listopada w  naszej szkole odbył się odbył się  międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem: „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych ,II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego i Burmistrza Bychawy.

więcej...

Z wycieczką w Guimaraes i Bradze …

19 Listopad 2017
  Uczniowie odbywający staż zawodowy portugalskim Barcelos, w dniu 18.11.2017 r., zrealizowali kolejny punkt programu kulturalnego. Tym razem udali się do pobliskiego Guimaraes i Bragi. Do uroczego zabytkowego miasta – kolebki Portugalii, pojechali wspólnie ze stażystami z Nowego Sącza i Ełku.

   Warto wiedzieć, że Guimarães to pierwsza stolica Portugalii. To właśnie tu przyszedł na świat pierwszy król Alfons I Zdobywca. Zwiedzili główne zabytki - XI-wieczny zamek oraz Pałac Książęcy. Następnie spacerowali wąskimi, brukowanymi uliczkami i podziwiali tradycyjnie pomalowane domy.

więcej...

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

15 Listopad 2017
 15 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Święto Niepodległości jest szczególnym dniem dla Polaków .W tym dniu Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność . 11 listopada skłania nas do refleksji nad patriotyzmem. Musimy pamiętać, że patriotą jest się nie tylko podczas zagrożeń, ale jest się nim także , na co dzień, gdy szanuje się symbole narodowe , kiedy dba się o język polski a także kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl